اخبار سیاسی

افتتاح نخستین سایت آموزشی صنعت آبفای کشور در اصفهان

خبرنگاران/اصفهان همزمان با شروع سی امین سالگرد تاسیس شرکت های آب و فاضلاب کشور با حضور معاون وزیر نیرو و دبیر کل سازمان یونسکو اولین دوره مسابقات کشوری مهارت های فنی تخصصی آبفا به میزبانی استان اصفهان و با حضور بیش از 70 تیم از کل کشور در مرکز آموزشی بختیار...

3 اسفند 1398

موسوی: آلمان در حالی ایران را متهم می کند که چشمانش را به روی مداخلات غیرقانونی آمریکا بسته است

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه وزارت خارجه آلمان مطرح نمود: آلمان در حالی با خطا و دروغ ⁧ ایران ⁩را به بی ثبات کردن منطقه متهم می کند که چشمان خود را به روی مداخلات غیرقانونی ⁧آمریکا⁩ بسته است.

2 اسفند 1398

فیلم، زد و خورد نمایندگان مجلس صربستان و مونته نگرو

در پی تصویب یک قانون جنجالی مذهبی در مجلس مونته نگرو، گروهی از نمایندگان مجلس مونته نگرو و صربستان با یکدیگر درگیر شدند.

29 بهمن 1398

پروازهای کویت به یمن ازسرگرفته می گردد

سازمان هواپیمایی شهری کویت از موافقت با شروع مجدد پروازهای این کشور به یمن اطلاع داد.

29 بهمن 1398

چین از توقف درگیری ها در سوریه استقبال کرد

هوا چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، می گوید پکن از توافق بین روسیه و آمریکا برای توقف خصومت ها بین دولت سوریه و مخالفین استقبال می نماید.

29 بهمن 1398

ترکیه ممکن است اعزام نیروی نظامی به لیبی را متوقف کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ترکیه ممکن است طرح اعزام نیرو به لیبی را در صورت تغییر شرایط در این کشور متوقف کند.

28 بهمن 1398

وطنی: گردشگری و صنایع دستی دو بال ارزآوری و کارآفرینی هستند

مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گردشگری و صنایع دستی را دو بال ارزآوری و کارآفرینی برای کشور، به ویژه در شرایط تحریم دانست.

28 بهمن 1398

پکن با کلکسیونی از جاذبه های باشکوه گردشگری(قسمت دوم)

در سفر به پکن می توانید با کاوش آثار غنی بجامانده از تمدن چین به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید و کشوری با ناب ترین جاذبه های تاریخی را از نزدیک لمس کنید. در قسمت اول تعدادی از مهمترین و باشکوه ترین جاذبه های گردشگری پکن را مرور کردیم و در ادامه به تعدادی...

26 بهمن 1398

رئیس جمهوری عراق کناره گیری کرد

خبرگزاری های ایران به نقل از شبکه المیادین از استعفای برهم صالح رئیس جمهور عراق خبر داده اند.

26 بهمن 1398

همکاری با آمریکا در موضوع افغانستان بخشی از راهبرد جهانی پکن است

وزیر امور خارجه چین در ملاقات با معاون وزیر امور خارجه آمریکا از اعلام آمادگی پکن برای شروع مجدد فرایند مذاکرات صلح افغانستان اطلاع داد.

25 بهمن 1398

کارشناس حقوقی عراقی: احزاب کُرد به قانون جدید انتخابات اعتراض دارند

یک کارشناس حقوقی عراقی گفت که احزاب کُرد به قانون جدید انتخابات که موجب کم شدن قدرت آنها در مناطق مورد منازعه می گردد، اعتراض می نمایند.

25 بهمن 1398

انصراف ژاپن از ارائه قطعنامه محکومیت سوابق حقوق بشری کره شمالی به سازمان ملل

دولت ژاپن امروز چهارشنبه گفت، رای نخستین بار تصمیم گرفته قطعنامه ای مشترک برای محکوم کردن سوابق حقوق بشری کره شمالی را به دلیل ملاحظاتی نظیر کوشش های آمریکا برای انتها دادن به برنامه تسلیحاتی کره شمالی و فاکتورهای دیگر به سازمان ملل تسلیم نکند. ...

24 بهمن 1398

معلم: نشست های قبلی با طرف ترکیه ای فایده ای نداشت

معاون نخست وزیری و وزیر امور خارجه سوریه تاکید نمود که روابط کشورش با روسیه ریشه دار است و سفرهای متقابل بین مقامات دو کشور به منظور تقویت هماهنگی و همکاری در زمینه های مختلف است.

22 بهمن 1398

واکنش آلمان به انفجار دو نفتکش در دریای عمان

وزیر امور خارجه آلمان اقدامات خرابکارانه ای مانند انفجار دو نفتکش در دریای عمان را برای صلح منطقه خطرناک دانست.

22 بهمن 1398

روسیه مقابل آمریکا از ابرسلاح استفاده می کند

ایسنا نوشت:وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی کشورش برای گنجاندن ابرسلاح ها در معاهده کنترل تسلیحاتی موجود میان مسکو و واشنگتن خبر داد.

20 بهمن 1398

حسینی: تعطیلی ناگهانی مدارس در کاهش آلودگی اثربخش نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه پیشنهاداتی به کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا، خواهان آنالیز فوری موضوع آلودگی هوای کلانشهرها توسط دولت شد.

19 بهمن 1398

حوا، مریم، عایشه؛ داستان بی کسی زنان افغان

زن های زمین گیری که خانه نشین شده اند، بی وفایی و عشق های شکست خورده اس که زنان جوان را تا لبه پرتگاه برده است، تقریبا هر روز در گوشه و کنار افغانستان زبان به زبان می شود.

18 بهمن 1398

کره شمالی: آمریکا بابت انتقاد حقوق بشری ممکن است بهای زیادی بپردازد

کره شمالی امروز (شنبه) به انتقاد ایالات متحده آمریکا به شرایط حقوق بشری این کشور اعتراض کرده و طبق گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی تاکید کرد، توهین کلامی واشنگتن صرفا موجب وخامت تنش ها در شبه جزیره کره خواهد شد.

18 بهمن 1398

سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به پاکستان

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و میانی تا ساعاتی دیگر وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان خواهد شد.

17 بهمن 1398

اتحادیه اروپا کاهش تنش بین ایران و آمریکا را خواهان شد

به گزارش خبرنگاران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در انتها نشست وزرای خارجه این اتحادیه گفت که توافق هسته ای ایران موسوم به برجام بسیار مهم است و هرگونه تغییرات در آن به زیان خواهد بود.

15 بهمن 1398
تعداد: (153)