اخبار سیاسی

محمودزاده: عرضه مسکن به بازار 30 درصد افزایش یافت ، پیش بینی شرایط بازار مسکن تا انتها سال

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش بیش از 30 درصدی عرضه واحد های مسکونی به بازار پس از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی اطلاع داد.

7 اسفند 1399

مخالفت جیک سالیوان با تروریستی اعلام کردن انصارالله

جیک سالیوان گزینه مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا، با تصمیم دولت کنونی این کشور برای تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن مخالفت کرد.

6 اسفند 1399

قطر در یک قدمی عضویت در ناتو؛گشایش دفتر در پیمان آتلانیتک شمالی

هدف از طرح همکاری استانبول تقویت امنیت و ثبات در منطقه به وسیله همکاری میان ناتو و شورای همکاری خلیج فارس در زمینه های امنیتی و دفاعی است.

5 اسفند 1399

اولین اظهارنظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران

سخنگوی جدید کاخ سفید در اولین اظهار نظر درباره ایران گفت: هرگونه اقدام درباره توافق هسته ای مستلزم آن است که جمهوری اسلامی الزامات مهم تحت توافق هسته ای را از سربگیرد.

3 اسفند 1399

دهه های 60 و 70 اوج شکوفایی ادبیات کودک و نوجوان در کشور بود

به گزارش خبرنگاران، نشست هم افزایی بخش دولتی و خصوصی در صنعت نشر: فرصت ها و تهدیدها - کودک و نوجوان از سلسله نشست های تخصصی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور عبدالعظیم فریدون (رئیس انجمن ناشران کودک و نوجوان) و نادر قدیانی (ناشر کودک و نوجوان) برگزار...

2 اسفند 1399

بلومبرگ: دونالد ترامپ صبح چهارشنبه با ایرفورس وان به فلوریدا می رود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 8 صبح چهارشنبه 20 ژانویه، آخرین روز کاری خود، برای حضور در مراسم خداحافظی، کاخ سفید را به مقصد پایگاه اندروز در مریلند ترک می کند و از آنجا با ایرفورس وان، هواپیمای ویژه رئیس جمهور ایالات متحده، راهی فلوریدا خواهد شد. او...

1 اسفند 1399

تازه ترین اقدامات وزیر خارجه ترامپ در رابطه با انصارالله

واشنگتن پست تاکید کرد که پامپئو میدان مین برای بایدن تدارک دیده است.

26 بهمن 1399

200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه بیش از 200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که تصمیم مجلس ساماندهی این شرایط است.

26 بهمن 1399

فغانپور: شستا می دانست چک فدراسیون معتبر نیست!، ویلموتس پولش را نگرفته است

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال می گوید چک این فدراسیون به شستا بدون امضای رئیس و نوشتن مبلغ ارزی روی دسته چک ریالی، با اطلاع مسئولان شستا انجام شد و آنها می دانستند این چک اعتباری ندارد.

23 بهمن 1399

مصرف گاز کشور معادل 4 و 7 دهم میلیون بشکه نفت خام است

تهران (پانا) - وزیر نفت با تاکید بر مصرف بهینه انرژی در ادارات می گوید ما به هیچ وجه مایل نیستیم که مازوت مصرف گردد، اما چاره ای نداریم و گازوئیل در حداکثر ممکن تحویل می گردد و بیش از این امکان ندارد.

22 بهمن 1399

نظرسنجی های عجیب صداوسیما علیه و محدود به قوه مجریه

تهران (پانا) - صداوسیما که پیش از این هم از هر فرصت و ابزاری برای حمله به دولت روحانی استفاده می کرد حالا با نظرسنجی های عجیب شبکه خبر در مورد انتخابات ریاست جمهوری 1400 به رویه قبلی ادامه می دهد.

18 بهمن 1399

پاندمی راسوها، دیگر یک شوخی نیست!

زو شَلنجر*، نویسنده و تحلیلگر نشریه آتلانتیک در مقاله ای به تهدید جدی شیوع گسترده ویروس کرونا در میان راسو ها (راسو های پرورشی) پرداخته و این موضوع را مساله ای نگران کننده، هم برای حیات حیوانات، و هم انسان ها دانسته است. وی در این رابطه می نویسد:

17 بهمن 1399

خبرنگاران 17 هزار پرونده در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد

خرم آباد - خبرنگاران - رییس دادگستری لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز 17هزارو 858 پرونده معوقه در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد.

16 بهمن 1399

روسیه نیروهای بیشتری را به شمال سوریه فرستاد

خبرگزاری خبرنگاران- روسیه اعلام نمود که نیروهای پلیس نظامی بیشتری را به منطقه عین عیسی در شمال سوریه در پی درگیری ها میان افراد مسلح حامی ترکیه با نیروهای کرد فرستاده است.

16 بهمن 1399

شرط ترخیص خودروهای دپوشده

به گزارش خبرنگاران، اواخر آذرماه مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه در رابطه با ترخیص خودروهای توقیفی به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد که به استناد نظر مرجع قضایی مبنی بر اینکه در خصوص مابقی خودروهای توقیفی مطابق با مقررات حاکم اقدام لازم و قانونی معمول گردد،...

13 بهمن 1399

روسیه به دنبال مقابله با محتوای غیرقانونی شبکه های اجتماعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشیاتودی، تشخیص غیرقانونی یا توهین آمیز بودن محتوای منتشر شده در شبکه های اجتماعی مورد استفاده در روسیه بر اساس قوانین این کشور صورت می گیرد.

12 بهمن 1399

ضرورت اصلاح پارادایم فکری سیاست گذاران اقتصادی

رضا بوستانی کارشناس مسائل اقتصادی در دنیای اقتصاد نوشت: نشانه های روشنی از بازآفرینی در اقتصاد مشاهده می شود. رشد تولید در فصل تابستان به 1/ 5 درصد رسید که سهم بخش غیرنفتی در این رشد 8/ 2 درصد بود. در صورت ادامه این رشد ها در دو فصل آینده، اقتصاد به طور کامل...

11 بهمن 1399

توقیف کشتی ها ادامه یابد بنادر عربستان در امان نخواهند بود

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به تداوم توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی این کشور توسط ائتلاف سعودی، گفت: در صورت تداوم این شرایط، بنادر عربستان سعودی در امان نخواهند بود.

9 بهمن 1399

چین و داستان ناو هواپیمابر

ناوهواپیمابر ریگا برای سالیان سال در یکی از کارخانه های کشتی سازی اوکراین رها شده بود تا در سال 1998 به بهانه استفاده در قالب یک رستوران شناور به دست تاجری چینی خریداری شد.

6 بهمن 1399

خبرنگاران روایت خبرگزاری فرانسه از بی اعتباری نام تجاری ترامپ

تهران- خبرنگاران- خبرگزاری فرانسه به نقل از کارشناسان نوشت که دونالد ترامپ رییس جمهوری فعلی آمریکا با یک امپراتوری تجاری وارد عرصه سیاسی ایالات متحده شد اما حمله خشونت بار هواداران وی به ساختمان کنگره نام تجاری وی را لکه دار و بی اعتبار کرد.

4 بهمن 1399
تعداد: (338)