علم و تکنولوژی

کشف حمله سایبری گسترده در فرانسه

سازمان امنیت سایبری فرانسه (ANSSI) در هشداری، از کوشش هکرها برای رخنه به شبکه شرکتها با استفاده از نرم افزار سنترئون در مدت سه سال اخیر پرده برداشت.

18 اسفند 1399

آنر V40 با دوربین 50 مگاپیکسلی رسما معرفی گردید

آنر ساعاتی قبل از جدیدترین پرچم دار خود رونمایی کرد که اولین گوشی این شرکت بعد از جدایی از هواوی محسوب می گردد. این گوشی از تراشه دایمنسیتی 1000 پلاس ساخت مدیاتک و دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی بهره می برد. در ادامه به تمام مشخصات آنر V40 می پردازیم.

17 اسفند 1399

رابطه پیچیده طبری و کیانوری

ظهور اندیشه های عدالت خواهانه با چاشنی مارکسیستی در تاریخ ایران، روشنفکران، هنرمندان، کارگران و سیاست مداران را به سوی خود جلب کرد؛ اما شرایط زمانی، جغرافیای سیاسی، سیاست جهانی شرقی-غربی و دیکتاتوری حاکم در دوران پهلوی اول و دوم، باعث برخورد جدی با...

15 اسفند 1399

راه های طبیعی برای افزایش شیر مادر

تغذیه مناسب و رعایت رژیم غذایی سالم، مهم ترین موضوع در دوران بارداری است. اما این به آن معنی نیست که پس از به جهان آمدن کودک باید به سبک زندگی قبلی برگشت. بسیار مهم است که شما پس از به جهان آمدن کودک و در دوران شیردهی یک رژیم غذایی سالم و مقوی را رعایت کنید....

9 اسفند 1399

زیست پذیری، اولویت تهران است

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در خشت طلایی تهران، علاوه بر اینکه تهران و مزیت هایش به جهان معرفی می گردد؛ شاید بسیاری از مزیت های نسبی سایر مناطق شهری هم مطرح شوند.

28 بهمن 1399

200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه بیش از 200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که تصمیم مجلس ساماندهی این شرایط است.

26 بهمن 1399

ثبت اختیاری چک در سامانه صیاد از 20 دی ماه

صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از 20 دی ماه امسال به صورت اختیاری می توانند فرایندهای ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به وسیله برنامک های موبایلی مورد تایید بانک مرکزی انجام دهند.

24 بهمن 1399

عمر انجمن های ادبی کلاسیک مشهد به سر آمده است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، انجمن های شعر در مشهد سابقه دیرینه دارند و از همین جلسات شعر، بزرگان بسیاری به ادبیات کشور پیوستند. انجمن های شعر مشهد مثل تمام جلسات دیگر شعری که در سراسر کشور برگزار می شوند، همواره دارای روش، قوانین و رویکردهای...

22 بهمن 1399

برگزاری جلسه هم اندیشی آیین نامه بورس و حمایت از دانشجویان فناور و نوآور دانشگاه آزاد اسلامی

جلسه آنالیز و هم اندیشی آیین نامه بورس و حمایت از دانشجویان فناور و نوآور دانشگاه آزاد اسلامی در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوی با حضور جمعی از دانشجویان برگزار گردید.

17 بهمن 1399

ضرورت اصلاح پارادایم فکری سیاست گذاران اقتصادی

رضا بوستانی کارشناس مسائل اقتصادی در دنیای اقتصاد نوشت: نشانه های روشنی از بازآفرینی در اقتصاد مشاهده می شود. رشد تولید در فصل تابستان به 1/ 5 درصد رسید که سهم بخش غیرنفتی در این رشد 8/ 2 درصد بود. در صورت ادامه این رشد ها در دو فصل آینده، اقتصاد به طور کامل...

11 بهمن 1399

وجود 3.8 میلیون تن کالای اساسی در بنادر

خبرنگاران : معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به وجود 3.8 میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشوراعلام کرد، همه دست به دست هم دهند تا کالاها با سرعت از بنادر تخلیه شود.

11 بهمن 1399

ادعای واشنگتن پست: ایران مقامات آمریکایی را تهدید کرد

خبرنگاران : واشنگتن پست در گزارشی اعلام داشت که پلیس فدرال آمریکا، ایران را به تهدید مقامات آمریکایی متهم کرده است.

8 بهمن 1399

میکروب های خطرناک با هوش مصنوعی شناسایی می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، میکروب های خطرناک که به سوپرباگ ها شهرت دارند در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند و لذا می توانند بیماری های خطرناکی را به انسان منتقل نمایند که درمان آنها به سادگی میسر نمی گردد.

5 بهمن 1399

برگزیده شدن اثری در حوزه تهران هوشمند در محور نوآوری شهری

خبرگزاری خبرنگاران- اثر پژوهشی با موضوع رویدادهای چالش نوآوری تهران هوشمند از سازمان فاوای شهرداری تهران در اختتامیه دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، به عنوان اثر برگزیده در محور نوآوری شهری معرفی گردید.

2 بهمن 1399

ادعای جنجالی دانشمند فرانسوی

میشل دسمورژه ادعا می کند افزایش میزان استفاده از ابزار های دیجیتال در میان بچه ها و نوجوانان، به کاهش میانگین بهره هوشی در آن ها منجر شده است.

28 دی 1399

از پرسپولیس حمایت کنید، اما دوستی خاله&zwnjخرسه نکنید

لغو بازی پرسپولیس و ذوب آهن به کنار، اصلاً ذوب آهن کرونایی های زیادی داشت و بازی باید لغو می شد. حدادی فر و باشگاه ذوب آهن هم اگر تخلف نموده اند باید جوابگو باشند، اما بازی پرسپولیس و نساجی چرا لغو شد؟ آیا غیر از این است که دوستان این بازی را با یک تلفن...

19 دی 1399

ذخیره مرخصی تمامی کارکنان بخش کرونا بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تهران (پانا) - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به رشد مطلوب شاخص های آماری مربوط به درآمدهای دانشگاه در سال گذشته، برقراری فوق العاده ویژه کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه را یکی از مهمترین مصوبات اخیر هیئت امنای دانشگاه اعلام کرد.

18 دی 1399

اپل موزیک وارد دستگاه&zwnjهای دستیار گوگل می&zwnjشود

گوگل خاتمه پشتیبانی اپل موزیک را در دستگاه های دارای دستیار گوگل ارائه می دهد. این شامل تمام اسپیکر های هوشمند از برند هایی مانند نست و گوگل هوم می شود.

17 دی 1399

به تعویق انداختن درمان کدام یک از بیماری&zwnjهای چشمی خطرناک است؟

تهران (پانا) - به گفته رییس بیمارستان طرفه با تاکید بر اینکه نباید درمان بعضی بیماری های چشمی را در روزهای کرونایی به تعویق بیاندازیم، پیگیری درمان بیماری هایی از جمله آب سیاه، آب مروارید پیشرفته و تومورهای داخل چشمی به هیچ وجه نباید مورد غفلت واقع گردد،...

15 دی 1399

چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟

خبرنگاران : معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت برای مشمولانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند، تشریح کرد.

15 دی 1399
تعداد: (275)