علم و تکنولوژی

خبرنگاران نمایش 30 فیلم در پنجمین روز جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان

اصفهان- خبرنگاران- 30 فیلم در پنجمین روز سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در سه بستر به شکل مجازی و برخط نمایش داده می شود.

6 آذر 1399

زوج درمانی چیست و چطور به حل تعارضات زناشویی یاری می نماید؟

رپرتاژ آگهی - جهت زندگی را می توان همچون جاده ای دانست که وجود دست انداز و چاله ها در آن امری طبیعی است اما باید افراد بیاموزند چگونه سلامت روان خود را در برابر این مسائل و دغدغه ها حفظ نمایند.

5 آذر 1399

9 مکان ممنوعه که تنها از گوگل مپ می توانید آن ها را ببینید!

کسانی که اهل سفر هستند همواره دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست را ببینند. افرادی که مشتاق سفر هستند تمایل دارند از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا نمایند.

4 آذر 1399

فراخوان سومین جشنواره ملی زن و علم اعلام شد

معاون فرهنگی وزارت علوم طی بخشنامه ای به دانشگاه ها فراخوان سومین جشنواره ملی زن و علم را اعلام نمود.

3 آذر 1399

رویداد شاخص کمپ از سوی دانشگاه شهید باهنر کرمان اجرا می شود

مدیریت امور فناوری، ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری مرکز نوآوری مجتمع لاستیک شاخص کرمان رویداد شاخص کمپ را برای تشکیل استارت آپ هایی که توان حل چالش های صنعت را داشته باشند، برگزار می کند.

29 آبان 1399

قبل از دیر شدن به فکر آینده مالی باشیم

سال جاری با وجود شیوع ویروس کرونا، هیچکس نمانده که تحت تاثیر این ویروس و تبعات مالی آن قرار نگرفته باشد.

26 آبان 1399

خودکشی دانش آموز دیری به دلیل نداشتن تلفن همراه صحت ندارد

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیر، خودکشی دانش آموز دیری به دلیل نداشتن تلفن همراه و عدم امکان حضور در کلاس های آنلاین را تکذیب کرد.

22 آبان 1399

بالاخره ماندگاری کرونا روی سطوح چقدر است؟

بر اساس آخرین اطلاعات موجود، ریسک انتقال بیماری کووید-19 به وسیله سطوح پایین است و ویروس های موجود بر روی سطوح نهایتا سه تا پنج روز زنده می مانند.

19 آبان 1399

نگاهی به مهم ترین ویژگی های آیفون 12 پرو و پرو مکس: صفحه نمایش عظیم تر، طراحی جدید و 5G

اپل در کنار آیفون 12 معمولی و آیفون 12 مینی با اندازه 5.4 اینچ، دو پرچم دار آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس نیز رونمایی کرد.

10 آبان 1399

از بیماری کف دست چه می دانید؟

اگرچه این بیماری تمایل دارد که بیشتر انگشت حلقه را درگیر کند، اما ممکن است هر کدام یا هر تعداد از انگشتان را مبتلا کند. این بیماری معمولا از انگشت حلقه آغاز می گردد و به انگشتان مجاور سرایت می نماید.

8 آبان 1399

اینترنت نسل پنجم در مکانهای بسته قطع نمی شود

یک کارشناس فناوری ارتباطات در بررسی ابعاد فنی اینترنت نسل پنجم گفت: یکی از مزایای 5G افزایش سرعت است و با این فناوری، اینترنت در مکان های بسته نظیر مترو قطع نمی شود.

5 آبان 1399

15 فناوری در بهینه سازی انرژی تجاری سازی شدند

علی وطنی، مشاور معاون علمی فناوری ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: اثرات پروژه و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها تنها محدود به کشور نیست و در سطح بین المللی می توان نتایج آن را مشاهده کرد؛ چرا که امروز موضوع مصرف انرژی و فراوری گازهای گلخانه ای مسئله...

30 مهر 1399

خبرنگاران جوانب مختلف بازگشایی مدارس آنالیز گردد

شهرکرد- خبرنگاران- استاندار چهارمحال و بختیاری با تبریک شروع سال تحصیلی جدید گفت: جوانب بازگشایی مدارس باید به صورت کارشناسی و علمی آنالیز و نتیجه آن اعلام گردد.

27 مهر 1399

ورود خودرو به بورس منتفی شد ، برای ثبت نام کلک می زدند!

رئیس شورای رقابت با اعلام این که ورود خودرو به بورس رای نیاورده و فعلا منتفی شده است، گفت: تا وقتی که عرضه تا این حد محدود است ورود خودرو به بورس نه تنها نمی تواند مشکل بازار آن را حل نماید بلکه ممکن است با توجه به حجم گسترده تفاضا، قیمت های بالاتری در بورس...

24 مهر 1399

نانو در خدمت مبارزه با کرونا ، دومین کشور تولیدکننده دستگاه الکتروریسی در دنیا هستیم

فناوران نانویی در دانشگاه صنعتی اصفهان دستگاه الکتروریسی را تولید کرده اند و به همراه یک شرکت دیگر ایرانی، تنها رقیب های شرکت ال مارکو محسوب می شوند.

23 مهر 1399

راه اندازی سامانه ملی رادیولوژی از راه دور برای مبتلایان به کرونا

مدیر پژوهش های کاربردی دانشگاه تهران از راه اندازی سامانه ملی رادیولوژی از راه دور برای بیماران مبتلا به کرونا بر اثر نتایج پژوهش های این دانشگاه اطلاع داد و گفت: این سامانه نتیجه فعالیت کار گروه سیستم های هوشمند بررسی داده هاست، یکی از کار گروه هایی...

20 مهر 1399

بروجردی: استقبال دانشجویان خارجی از دانشگاه آزاد کاهش نیافته است

معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد تغییری در تعداد ثبت نام کنندگان دانشجویان خارجی نسبت به سال گذشته که شرایط غیر کرونایی بوده، نداشته است.

16 مهر 1399

امید به واکسن کرونا سبب سستی در رعایت توصیه های بهداشتی نشود

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص اپیدمیولوژی گفت: نباید به امید دسترسی به واکسن کرونا در رعایت توصیه های بهداشتی مقابله با کرونا سستی کنیم.

15 مهر 1399

خبر مهم درباره تغییر ساعات معاملات بورس

خبرنگاران : از دوشنبه این هفته(27 مرداد) زمانبندی جلسات معاملاتی به صورت موقت تغییر می نماید.

12 مهر 1399

خرید گندم از 7.1 میلیون تن گذشت

وزارت جهاد کشاورزی گفت: از شروع فصل برداشت تا تاریخ 12 مرداد ماه امسال، 7 میلیون و 155 هزار تن گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان خریداری شده و این خرید از رشد 7 درصدی برخوردار بوده است.

5 مهر 1399
تعداد: (244)