مقالات گردشگری

پروژه مجتمع گردشگری سرخه زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم می نماید

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با بهره برداری از پروژه مجتمع فرهنگی، تفریحی، خدماتی و گردشگری سرخه، زمینه اشتغال بیش از 500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می گردد.

31 شهریور 1399

بیانیه ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری

شرکت هواپیمایی ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به پرواز 1152 جهت تهران - بیروت بیانیه ای صادر و بیان کرد که این اقدام آمریکا از دیگر مصادیق قانون گریزی این کشور بوده و اقدامات قضایی و حقوقی در این زمینه انجام خواهد شد.

25 شهریور 1399

افتتاح باغ موزه آبادان در هفته دفاع مقدس

خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان با اشاره به افتتاح باغ موزه آبادان در تاریخ دوم مهرماه، گفت: آبادان و خرمشهر، موزه طبیعی دفاع مقدس و از افتخارات 8 سال دفاع مقدس هستند.

23 شهریور 1399

بازسازی بافت تاریخی مجن شاهرود شروع شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، حمیدرضا حسنی روز پنجشنبه 13شهریور ماه 1399 با اعلام این خبر اضافه نمود: اجرای ازاره با سنگ لاشه به همراه بندکشی، یکسان سازی سطح دیوارها، اجرای اندود گچ، کاهگل و سیم گل و ... از...

22 شهریور 1399

خبرنگاران دستگاه قضایی هرمزگان 27 دستگاه کولر به دانشگاه علوم پزشکی اهدا کرد

بندرعباس- خبرنگاران- دستگاه قضایی هرمزگان تعداد 27 دستگاه کولر اسپلیت و ایستاده جهت نصب و ایجاد تهویه مطبوع در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به دانشگاه علوم پزشکی استان اهدا کرد.

18 شهریور 1399

تغییرات بنیادی در پروازهای پسا کرونایی

با تمام پیشرفت های علم پزشکی و گذر انسان از قرن ها پیشرفت در فناوری و صنعت های مختلف، همچنان بیماری هایی مانند میهمان ناخوانده امروز، کرونا سر و کله شان پیدا می گردد و بساط هر صنعت و تفریح و جا به جایی را به هم می زنند. می توان ادعا کرد که کرونا، طاعون معاصر...

16 شهریور 1399

دیاباته هم با استقلال به جم می رود

اعضای تیم فوتبال استقلال قرار است به محض رسیدن با عسلویه با اتوبوس در هتلی واقع در 30 کیلومتری شهرستان جم مستقر شوند.

14 شهریور 1399

شروع دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان های بروجرد و دورود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از شروع دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان های بروجرد و دورود اطلاع داد.

13 شهریور 1399

خیابان ریولی پاریس یادگار آخرین امپراطور فرانسه، تصاویر

ریوولی (rue de rivoli) در شهر پاریس را می توان یادگاری از عصر آخرین امپراطور قدرتمند این کشور یعنی ناپلئون بناپارت دانست که شرق و غرب شهر را به یکدیگر متصل کرد و امروزه یکی از زیباترین و مشهورترین خیابان های پاریس به شمار می رود.

8 شهریور 1399

همه چیز درباره آرامگاه سعدی شیراز، پادشاه سخن در ایران

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی … همین تک بیت پربار از شاعر سخنور ایران بهانه ای شد تا بار سفر خود را بسته و راهی دیار شعر و ادب شیراز شویم. شهری که بار سنگین تاریخ یک ملت را به دوش می کشد و وجود آرامگاه های بزرگترین عارفان ایران حال و هوایی سحرانگیز...

7 شهریور 1399

اقدامات کشورهای مختلف در پی افزایش مجدد شیوع کرونا

در حالی که کرونا در دنیا یکه تازی نموده و هم چنان قربانی می گیرد، بعضی از کشورها پس از مهار شیوع اولیه این ویروس با افزایش مجدد مبتلایان روبرو شده و ترس از موج دوم این بیماری در آن ها احساس می گردد.

30 مرداد 1399

اندیشکده آمریکایی: ایران عامل شیوع کرونا در کشورهای حاشیه خلیج فارس نبوده است

یک اندیشکده آمریکایی با ارائه گزارشی نوشت نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که ایران مسبب گسترش ویروس کرونا در کشور های شورای همکاری خلیج فارس نبوده است.

28 مرداد 1399

تصویب 21 پروژه در اقلید

21 طرح در بخش های مختلف صنعتی، گردشگری و کشاورزی برای توسعه بیشتر شهرستان اقلید به تصویب رسید.

25 مرداد 1399

کدام کشورها فرودگاه ندارند؟، 5 کشور بدون فرودگاه دنیا را بشناسید!

معمولاً اگر قصد بازدید از کشور دیگری را داشته باشید، اولین قدم شما رزرو پرواز خواهد بود. اما گاهی اوقات شما قادر به نشستن در هواپیما و رفتن به هرجای جهان نیستید. برای مثال لیست 5 کشور زیر که دارای فرودگاه نیستند را چک کنید.

24 مرداد 1399

500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مسیرهای گردشگری اردبیل هزینه می گردد

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی اردبیل گفت: 500 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر رئیسجمهوری به استان اردبیل، برای توسعه مسیرهای گردشگری هزینه می گردد.

22 مرداد 1399

خبرنگاران نتایح اولیه پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در کشور رضایت بخش است

مهاباد- خبرنگاران- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نتایج اولیه تحقیقاتی پلاسما درمانی در کشور رضایت بخش بوده و نشان می دهد که این روش درمانی می تواند در بهبودی بیماران بدحال کرونا موثر باشد.

22 مرداد 1399

لبنان، شروع موج چهارم بازگشت مهاجران در سایه شیوع کرونا

موج چهارم بازگشت مهاجران لبنانی از خارج در پی شیوع کرونا عصر امروز شروع می گردد.

19 مرداد 1399

ایتالیا به مسافران آمریکایی اجازه ورود نداد

به دنبال افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده، ایتالیا شنبه شب به مسافران یک هواپیمای آمریکایی اجازه ورود به این کشور را نداد.

11 مرداد 1399

کرونا در اروپا، از تصمیمات لندن برای بازگشایی مدارس تا شروع سفرهای ریلی آلمان به کشورهای همسایه

در پی کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی در اروپا دولت انگلیس بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر را در دستور کار قرار داده و دویچه بان آلمان هم از شروع حرکت قطارها به کشورهای همسایه خبر داده است.

6 مرداد 1399

افشای یک هزینه نجومی دیگر برای ویلموتس!

کم کم هزینه های حضور مارک ویلموتس در ایران، رو می شود و مهدی تاج، امیرمهدی علوی و ساکت که عامل حضور این مربی بودند، به طور کامل سکوت کرده اند و لام تا کام حرف نمی زنند.

5 مرداد 1399
تعداد: (237)