لهستان غرامت جنگ جهانی دوم را از آلمان می خواهد

به گزارش سفر به آنتالیا، ایسنا نوشت: نخست وزیر لهستان امروز (جمعه) گفت، ورشو و آلمان تنها زمانی قادر به همکاری موثر در اتحادیه اروپا خواهند بود که برلین خسارت های وارد شده از طریق آلمان نازی در خلال جنگ جهانی دوم را جبران کند.

لهستان غرامت جنگ جهانی دوم را از آلمان می خواهد

ماتئوش موراوکی، نخست وزیر لهستان در مراسم سالگرد جنگ دوم جهانی گفت: ورشو و برلین امروز شرکایی در اتحادیه اروپا هستند اما برای آنکه عملکرد مناسبی با هم در آینده داشته باشند باید این فصل تاریک از جنگ دوم جهانی را ببندند.

نخست وزیر لهستان در ادامه گفت: غرامت لازم است تا این صفحه سیاه تاریخ بسته شود و شاهدان زنده بمباران ها با آرامش به آینده فکر کنند، نه اینکه فقط به گذشته با رنج بیندیشند.

در سپتامبر 2022، لهستان گفت که 6.2 تریلیون زلوتی (حدود 1.5 تریلیون دلار) از آلمان به عنوان غرامت برای خسارات ناشی از جنگ جهانی دوم درخواست خواهد کرد. در اوایل اکتبر، یادداشتی در این زمینه از طریق وزارت خارجه لهستان به آلمان ارسال شد.

پس از آن لهستان به کنگره ایالات متحده، اتحادیه اروپا، شورای اروپا، سازمان ملل متحد، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل موسوم به یونسکو، ناتو و همچنین 50 کشور دیگر برای کمک به دریافت غرامت از آلمان مراجعه کرده است.

دولت برلین بارها گفته که غرامتی به ورشو نمی دهد چون لهستان پیش از این غرامت قابل توجهی دریافت کرده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 شهریور 1402 بروزرسانی: 10 شهریور 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2315

به "لهستان غرامت جنگ جهانی دوم را از آلمان می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لهستان غرامت جنگ جهانی دوم را از آلمان می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید