افزایش 65 درصدی گردشگران چینی در کشور روسیه

به گزارش سفر به آنتالیا، آمار سفر گردشگران چینی به کشور روسیه طی پنج ماه نخست امسال میلادی شاهد رشدی 65 درصدی بوده است.

افزایش 65 درصدی گردشگران چینی در کشور روسیه

گزارشات تازه نشان می دهد که تعداد مسافران چینی که طی پنج ماه اول سال 2016 میلادی از روسیه تماشا نموده اند، به طور چشمگیری تا 65 درصد افزایش پیدا نموده است.

براساس اعلام رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه، آمار ورود گردشگران چینی طی 9 ماه نخست امسال میلادی 21 درصد رشد داشته و در پنج ماه اول این سال، شاهد افزایشی 63 درصدی بوده است.

روسیه میخواهد برای ادامه این فرایند رو به رشد در حوزه گردشگری، زمینه آسان سازی شرایط کسب ویزا را برای گردشگران دیگر کشورها فراهم کند. این مقام روسی بعلاوه اذعان داشت که طی سال های اخیر، روسیه و چین در خصوص تبادل گردشگر مذاکرات بسیاری با هم داشته و قصد دارند شرایطی را به وجود آورند که گروه های پنج نفر به بالای گردشگران دو کشور، برای سفر خود نیازی به ویزا نداشته باشند.

براساس آمار به دست آمده از دپارتمان گردشگری شهر مسکو، بیش از یک میلیون چینی در سال 2015 میلادی روسیه را به عنوان مقصد سفر خود برگزیده اند و طی این مدت حدود یک میلیارد دلار در این کشور خرج نموده اند.

در ژوئن 2015 دو کشور چین و روسیه برای افزایش مراودات گردشگری به توسعه راستا Red Tourism موافقت کردند. که در این خصوص، بیست تور مسافرتی از هر دو کشور برای مسافرات های میان روسیه و چین با هم همکاری داشتند و شهر های مسکو، کازان، سنپیترزبورگ و سوچی(که پس از المپیک زمستانی بسیار مشهور شده است) مقصد بسیاری از گردشگران چینی بودند. براساس گزارشی از بانک آمریکایی Merrill Lynch پیشبینی نموده است که 174 میلیون گردشگر چینی در سال 2019 در حدود 264 میلیارد دلار هزینه خواهند کرد، که این پیشبینی در مقایسه با 109 میلیون گردشگر چینی با هزینه اجرا شده 164 میلیارد دلار در سال 2014 می باشد.

لذا، روسیه با توجه به شرایط موجود این کشور در عرصه بین المللی، در عرصه منطقه ای در پی ایجاد اتحاد های دوجانبه و چند جانبه است. افزایش ارتباطات تجاری، سیاسی و گردشگری میان روسیه و چین نزدیکی استراتژیک این دو کشور را به هم افزایش خواهد داد.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2088

به "افزایش 65 درصدی گردشگران چینی در کشور روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 65 درصدی گردشگران چینی در کشور روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید