نگاهداری: در پی سیاسی کاری در مرکز پژوهش های مجلس نیستیم

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت استفاده از ظرفیت همه مراکز علمی خارج از قوه مقننه از جمله اتحادیه های علمی در دستور کار مرکز پژوهش های مجلس واقع شده است.

نگاهداری: در پی سیاسی کاری در مرکز پژوهش های مجلس نیستیم

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بابک نگاهداری در ملاقات نمایندگان اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی با اشاره به این امر که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی باید از همه ظرفیت های مراکز و نهادهای علمی کشور استفاده کند، گفت: طبق این رویکرد ما معتقد هستیم که مرکز پژوهش ها باید از کارگزار پیرو به کارفرمای پیش رو تغییر رویکرد پیدا کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: رویکرد ما این است که در تصمیم سازی برای مجلس خود را محدود به پژوهشگران مستقر در مرکز پژوهش ها نکنیم. بلکه راهبرد ما این است که از همه اندیشکده ها، پژوهشگران و متخصصان خارج از مرکز استفاده کنیم. یکی از اهداف اصلی راه اندازی خانه خلاق قوه مقننه همین هدف بود که بتوانیم از ظرفیت های علمی خارج از مجلس و مرکز هم استفاده کنیم.

نگاهداری با تاکید بر این نکته که از زمان حضور در این مرکز پژوهشی سعی در هم افزایی با نهادها و مراکز علمی در دستور کار قرار گرفته، اعلام کرد: بر همین اساس جلسه ای با مدیران مراکز تحقیقاتی مهم کشور برگزار کردیم و در این زمینه کنسرسیومی شکل دادیم تا موضوعات را به صورت مشترک آنالیز نموده و از پراکنده کاری دوری کنیم.

وی توضیح داد: علاوه بر این جلسه، در نامه ای به همه وزیران 5 اولویت اصلی حوزه کاری آنان را اعلام کردیم و در این نامه ها تصریح شده که مرکز پژوهش های مجلس آماده همکاری و هم اندیشی برای حل این مسائل متناسب با ظرفیت های قوه مقننه است.

نگاهداری ادامه داد: مرکز پژوهش ها مرکزی علمی و پژوهشی است و ما در پی سیاسی کاری در این مرکز نیستیم و بنابراین باید از نظرات همه برای آنالیز طرح ها و لوایح استفاده کنیم. همین رویکرد هم در مرکز پژوهش ها به کارگیری شده است.

وی با اشاره به این امر که باید تغییر و تحولات در ساختارهای اداری نهادینه گردد تا با تغییر مدیریت ها ما دچار مشکل و دور شدن از روینمودهای تحولی نشویم، گفت: در آنالیز طرح ها و لوایح می توانیم از ظرفیت انجمن های علمی استفاده کنیم و نظرات این انجمن ها را هم اخذ کنیم.

در انتها این نشست دانشجویان فعال در اتحادیه انجمن های علمی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و قرار شد همکاری این دو مجوعه علمی توسعه پیدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1989

به "نگاهداری: در پی سیاسی کاری در مرکز پژوهش های مجلس نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهداری: در پی سیاسی کاری در مرکز پژوهش های مجلس نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید