مسکو : تراژدی آمریکایی، فاجعه آمریکایی در جریان است، اتحادیه اروپا و گروه 7 کجا هستند

به گزارش سفر به آنتالیا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعتراضات و شورش های اخیر در ایالات متحده را تراژدی آمریکایی توصیف کرد که نشان دهنده مسائل واشنگتن در حوزه حقوق بشری است.

مسکو : تراژدی آمریکایی، فاجعه آمریکایی در جریان است، اتحادیه اروپا و گروه 7 کجا هستند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش سفر به آنتالیا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا-1 گفت: شبیه آن است که پرده ای افتاده باشد تا تصویر کلی ایالات متحده که کوشش دارد آن را از مردم پنهان کند، افشا شده است. آن ها می دانند در کشورشان چه خبر است، آن ها از تناقض ها و اختلاف ها اطلاع دارند اما هیچ کوششی نمی نمایند که این تصویر را به شکل دیگری درآورند. همچنان هم این کارها را به دیگران یاد می دهند و به بهانه دفاع از حقوق بشر تحریم اعمال می نمایند.

او با اشاره به اینکه مسکو از اتفاقات جاری در ایالات متحده خرسند نیست، تاکید نمود: این درک وجود دارد که ما اکنون شاهد یک فاجعه آمریکایی هستیم. اما چطور می توانیم درباره رهبری ایالات متحده در این حوزه، آن هم پس از آنچه دیده ایم، صحبت کنیم؟ بعد از خشونت های پلیس، تحریف افکار عمومی به وسیله رسانه های جمعی و اتهام زنی متقابل. بعد از چنین غوغایی، دیگر تا سال ها برای دیگران درباره ایالات متحده سوالی پیش نمی آید.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت، ادعاهای سوزان رایس، مشاور امنیت ملی دولت اوباما درباره مشارکت مسکو در سازمان دهی اغتشاشات در آمریکا بر سر مرگ جورج فلوید، دستکاری کثیف اطلاع رسانی است.

این مقام روس همچنین در پیامی فیس بوکی نوشت که اخیرا اعضای حزب رایس اشتباه مهلکی مرتکب شدند که تصمیم گرفتند تا قاطعانه هر آنچه بابت طبع خودشان نیست به گردن روسیه بیندازند.

زاخارووا درباره رایس گفت: شما امروز دوباره این اشتباه را تکرار کردید؛ اینکه از متدهای کثیف دستکاری اطلاعات نظیر اخبار جعلی بهره ببرید و قطعا هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای شما وجود ندارد. مصاحبه شما با سی ان ان نمونه آشکاری از پروپاگانداست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از این مقام سیاسی سابق خواست تا از بازی کردن با کارت روسیه دست بردارد و به واقعیت بازگردد. او گفت: به شما یادآوری می کنم که رسانه اجتماعی که از دیدگاه شما مورد استفاده عوامل روس قرار گرفته تا اعتراضات در شهرهای آمریکا را تحریک نمایند، در آمریکا ثبت شده اند و به آمریکایی ها تعلق دارند و تحت قوانین آمریکا کار می نمایند. بروید بیرون و با مردم خودتان روبرو شوید. به چشمانشان نگاه کنید و سعی کنید به آن ها بگویید که روس ها به وسیله یوتیوب و فیس بوک آن ها را کنترل می نمایند! من هم عقب می نشینم و استثناگرایی آمریکایی را در عمل تماشا می کنم.

زاخارووا همچنین از اعضای اتحادیه اروپا و گروه هفت خواست تا در رابطه با اعتراضات کنونی که سراسر ایالات متحده آمریکا را فراگرفته است اظهارنظر نمایند.

او گفت: سیل اتهامات، نقدها و بیانیه هایی را ما از سازمان هایی نظیر اتحادیه اروپا، ناتو، جی7 و غیره خطاب به شماری از کشورها می بینیم، اینکه مبنایی برای آن ها وجود دارد یا خیر قابل آنالیز است. همچنین از دیگر ابعاد این سخنان که از سوی شرکای آمریکایی ما تحریک می گردد. حال تمایل داریم که اظهارات مفصل آن ها را هم درباره اعتراضات آمریکا بشنویم. ما برای کل هفته شاهد طیف گسترده ای از رویدادها بوده ایم. شرکای آمریکا کجا هستند؟ چرا سخنی از آن ها نمی شنویم؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1070

به "مسکو : تراژدی آمریکایی، فاجعه آمریکایی در جریان است، اتحادیه اروپا و گروه 7 کجا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو : تراژدی آمریکایی، فاجعه آمریکایی در جریان است، اتحادیه اروپا و گروه 7 کجا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید