زالی: کرونا در کمین است، ساده انگاری نکنید

به گزارش سفر به آنتالیا، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه حذف بعضی از محدودیت هایی کرونایی در ایام نوروز نباید منجر به ساده انگاری مسافران گردد، گفت: کرونا همچنان در کمین و در بعضی شهرستان ها در حال چرخش است.

زالی: کرونا در کمین است، ساده انگاری نکنید

علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز در حاشیه افتتاح ساختمان نو مرکز خدمات جامع سلامت شهر کیلان که پس از 11 سال انجام شد در گفت وگو با فارس در دماوند اظهار کرد: سال جاری با توجه به اینکه بعضی از محدودیت های سفر های سال گذشته حذف شده، اما این موضوع نباید منجر به ساده انگاری گردد، چراکه کرونا همچنان در کمین و در بعضی از شهرستان ها در حال چرخش است.

وی گفت: در این راستا، باید ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سفرها، از فرصت ایجاد شده، طوری استفاده گردد که در بازگشت مسافران دچار چالش نشویم.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با اشاره به اینکه مراکز بهداشتی در ایام نوروز آماده تزریق دز سوم کرونا هستند بیان نمود: شرط اصلی تحقق این موضوع، تنها رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده بهینه از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و تزریق دز سوم واکسن است.

زالی اضافه کرد: امروز به منظور آنالیز شرایط آماده باش جهت شروع سفرهای نوروزی و افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت در شهر کیلان حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: ساختمان تازه تأسیس مرکز شهر کیلان برای ارائه خدمات شبانه روزی پس از بازسازی به کوشش همکارانمان در شبکه بهداشت و درمان و مجموعه شورا و شهرداری کیلان بهره برداری شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بعلاوه از بیمارستان های دماوند برای آنالیز شرایط آمادگی جهت پذیرایی از میهمانان نوروزی بازدید به عمل آمد.

زالی تأکید کرد: درخواست ما از همکاران خود، این است که آمادگی کامل را در حوزه بهداشت و درمان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی حفظ نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2069

به "زالی: کرونا در کمین است، ساده انگاری نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: کرونا در کمین است، ساده انگاری نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید