جریمه مشترکان پر مصرف تعیین شد

به گزارش سفر به آنتالیا، خبرنگاران : تبصره 6 لایحه بودجه سال آینده کشور به وزارت نیرو اجازه می دهد علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب بالاتر از الگوی مصرف تعیین شده توسط هیأت وزیران مبلغ 200 ریال از مشترکان آب، دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند.

جریمه مشترکان پر مصرف تعیین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود. صددرصد وجوه دریافتی تا سقف 965 میلیارد ریال از محل حساب مذکور در ردیف تعیین در بودجه شرکت مهندسی آبفای کشور صرفاً جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری و اصلاح شبکه آب مربوط به آن اختصاص می یابد. 20 درصد اعتبار مذکور برای آبرسانی شرب عشایری و 80 درصد برای آبرسانی شرب روستایی بر اساس شاخص جمعیت و کمبود آب شرب سالم بین استان های کشور در مقاطع سه ماهه از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توزیع می شود تا پس از مبادله موافقت نامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها و شرکت های آب و فاضلاب استانی یا سازمان امور عشایر ایران هزینه شود.

در بند ج تبصره 6 این لایحه آمده است عوارض موضوع ماده 5 قانون حمایت از صنعت برق کشور مصوب 10 آبان ماه 94 به میزان 10 درصد میزان برق مصرفی در سقف 19 هزار و 800 میلیارد تعیین می شود و مشترکان برق روستایی و عشایری مجاز و برق چاه های کشاورزی مجاز از شمول حکم این بند معاف هستند.

منابع حاصله به صورت کامل تا سقف 800 هزار و 910 میلیارد ریال به حساب شرکت توانیر نزد خزانه داری کل کشور و تا سقف 10 هزار 890 میلیارد ریال به حساب ساتبا نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود تا پس از مبادله موافقت نامه با سازمان برنامه و بودجه کشور به ترتیب صرف حمایت از توسعه و نگهداری شبکه های برق روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1378

به "جریمه مشترکان پر مصرف تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه مشترکان پر مصرف تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید