گزارش رسانه خارجی از تاکسی شگفت انگیز در تهران

به گزارش سفر به آنتالیا، بهنام علیرضازاده که 20 سال در تهران، مرکز ایران، راننده تاکسی است، با وسیله نقلیه خود که با صنایع دستی دست ساز تزئین شده است، سفری رنگارنگ را به مسافران ارائه می نماید.

گزارش رسانه خارجی از تاکسی شگفت انگیز در تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی؛ بهنام علیرضازاده راننده تاکسی در خودروی خود موسیقی به بسیاری از زبان ها به خصوص ترکی کم نیست، در جوانی متوجه علاقه خود به طراحی خودرو شده بود. این راننده تاکسی ایرانی گفت که آموخته هایش را با صنایع دستی خاص کشورش تلفیق نموده است.

بزرگترین دغدغه بهنام که مسافران کنجکاو را با آثار داخل ماشین خود آشنا نموده و اشعاری از خیام می خواند، فراموش شدن این صنایع دستی است.

وسیله نقلیه او با محصولاتی که برای حمایت از بقای صنایع دستی خریداری نموده است، شبیه یک موزه است.

علیرضازاده با بیان اینکه برای حمایت از بقای صنایع دستی سعی در ایجاد نوعی آگاهی با قرار دادن محصولاتی که اقدام به خرید نموده است، گفت: پس از مدتی جلوی وسیله نقلیه اش به نمایشگاه صنایع دستی سنتی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه هر کدام از این قطعات متعلق به شهر های مختلف ایران است، گفت: من عاشق صنایع دستی هستم و به هنر ایران در این زمینه افتخار می کنم و این محصولات در خودروی من از اصفهان، شیراز، همدان، سیستان و بلوچستان، بندرعباس، کردستان، تبریز، خراسان و شهر های دیگر می باشند.

این راننده تاکسی هنردوست با بیان اینکه باید از انقراض صنایع دستی جلوگیری کرد، تاکید نمود: مردم و مسئولان در این زمینه وظایفی دارند.

وی ادامه داد: برای حمایت از صنایع دستی باید هر 3-4 ماه یک قطعه خریداری گردد، بعد از دو یا سه سال این محصولات تبدیل به یک مجموعه می گردد، آدم با تماشا این مجموعه آرامش پیدا می نماید، مقرون به صرفه و گران است، اما من برای آن ها پول کمی پرداخت کردم.

یکی دیگر از لذت های بهنام در خیابان های پرترافیک تهران، موسیقی هایی است که در ماشینش غافل نمی گردد. وی با بیان اینکه موسیقی را بسیار دوست دارد، گفت: من آهنگ های ترکی را می فهمم، آن ها را همراهی می کنم، اما صدایم خوب نیست. من آهنگ های ترکی را دوست دارم. من ترک هستم، اما زبان موسیقی برایم مهم نیست. هر زبانی که باشد دوستش دارم.

این راننده تاکسی گفت که قبلا مغازه داشته و بعد از تعطیلی آن به عنوان راننده تاکسی مشغول به کار شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 20 سال است که راننده تاکسی است، گفت: با حرفه خود مسئله ای ندارم، اما وقتی هدف خدمت به مردم باشد، خود به خود حل می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2229

به "گزارش رسانه خارجی از تاکسی شگفت انگیز در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش رسانه خارجی از تاکسی شگفت انگیز در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید