نوشیدن شیر هایی که شما را معتاد می نماید

به گزارش سفر به آنتالیا، گاو های تغذیه شده با شاهدانه شیر نامطلوب با THC فراوری می نمایند.

نوشیدن شیر هایی که شما را معتاد می نماید

تحقیقات جدیدی که در مجله Nature Food منتشر شده است در خصوص عواقب تغذیه گاو های شیری با شاهدانه گزارش شده است.

علیرغم اینکه محصول شاهدانه حاوی سطوح ناچیزی از THC روانگردان است، محققان تغییرات رفتاری قابل توجهی را در حیوانات و سطوح قابل میزان گیری THC در شیر گاو های تغذیه شده از شاهدانه تشخیص دادند.

یکی از موارد اعتیاد آور در دنیای امروزی THC است. THC مخفف تتراهیدروکانابینول است.

هدف اولیه در تحقیق آنالیز این مطلب بود که آیا تغذیه دام با شاهدانه برای حیوان و محصولات حیوانی که به مصرف و برداشت انسان می رسد، بی خطر است یا خیر.

طی چند سال گذشته با رشد سریع بازار روغن CBD، کشت شاهدانه افزایش یافته است، اما کشاورزان اغلب پس از استخراج ترکیبات کانابینوئید، با حجم عظیمی از بیومس شاهدانه باقی می مانند.

محققان در این مطالعه می نویسند: به طور همزمان، تغییراتی در رفتار و ظاهر حیوانات مانند بازی با زبان، افزایش خمیازه، ترشح بزاق، تشکیل ترشحات بینی، افتادگی و قرمز شدن غشای تحریک نماینده و ظاهر خواب آلود در حیوانات قابل مشهود بود.

گروهی از دام که از بیشترین حجم شاهدانه یا فرآوری های مشابه اش تغذیه شدند، راه رفتن گهگاهی ناپایدار، ایستادن غیرعادی طولانی و شرایط غیرعادی نشان دادند.

محققان بعلاوه گزارش کردند که سطوح قابل میزان گیری کانابینوئید ها را می توان در شیر گاو ها پس از تغذیه با شاهدانه مشاهده کرد.

معین نیست که آیا نوشیدن شیر این گاو هایی که از شاهدانه تغذیه می نمایند واقعاً منجر به اثرات روان گردان در انسان می گردد یا خیر، اما محققان به وضوح نشان می دهند که سطوح کانابینوئید هایی که آن ها شناسایی می نمایند قطعاً می تواند در بچه ها یا زنان شیرده مشکل ساز باشد.

آزمایش ها بعلاوه نشان داد که غلظت THC در شیر با حذف شاهدانه از خوراک حیوانات به سرعت از بین می رود.

این یافته احتمال اضافه شدن شاهدانه به رژیم غذایی بعضی از دام ها را به عنوان راهی برای کاهش استرس حیوانات افزایش می دهد.

مایکل کلاینهنز از دانشگاه ایالتی کانزاس چندین مطالعه اخیر را در خصوص تغذیه گاو ها با شاهدانه انجام داده است و بر این باور است هر زمانی که شرایط تغذیه ای را برای حیوان بهتر کنیم، برای ما نتایج سودمندی به همراه خواهد داشت، اما باید مراقب بود که تنوع تغذیه ای دام ما را به اشتباه نیاندازد.

منبع: سایت نیواطلس

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1401 بروزرسانی: 4 آذر 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2194

به "نوشیدن شیر هایی که شما را معتاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن شیر هایی که شما را معتاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید