روند انتخاب شهردار کرمانشاه غیرقانونی و مضحک بود

به گزارش سفر به آنتالیا، سیدحجت الله موسوی اجاق امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص فرآیند انتخاب شهردار کرمانشاه که روز گذشته با حضور هفت نفر از اعضای شورای شهر صورت گرفت به ارائه توضیحاتی پرداخت.

روند انتخاب شهردار کرمانشاه غیرقانونی و مضحک بود

وی اضافه نمود: جلسه روز گذشته شورای شهر با حضور 11 عضو شورای شهر تشکیل شد و به رسمیت رسید و نماینده فرماندار نیز در این جسله حضور داشت.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه توضیح داد: در ادامه جلسه در مورد شهردار بحث شد که چند نفر از اعضای شورا صحبت هایی کردند، اما هنگامی که بحث رای گیری مطرح شد چهار نفر از اعضا (ابراهیم مرادی، سید پیمان موسوی، سید حجت الله موسوی اجاق و سید احسان احسانی) جلسه را ترک کردند و طبق ماده 11 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور (جلسات عادی و فوق العاده شورا با حضور دوسوم اعضای اصلی و در شوراهای 11 نفره با حضور هشت نفر رسمیت می یابد و تصمیمات با رای اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر است) جلسه از رسمیت افتاد اما اعضای باقیمانده در جلسه شورا در روندی مضحک اقدام به انتخاب شهردار کردند.

روند انتخاب شهردار کرمانشاه برای انتخاب هیچ دهیاری انجام نگردیده است

وی با بیان اینکه این روندی که برخی از اعضای شورا برای انتخاب شهردار در پیش گرفتند برای انتخاب هیچ دهیاری استفاده نمی گردد، اضافه نمود: روند انتخاب شهردار به این روش یک بدعت بد بوده و برخلاف رویه تمام سنوات قبل است و ما با آن مخالفیم.

موسوی اجاق گفت: ما به روند انتخاب شهردار اعتراض داریم و بر روی فرد خاصی تاکید نداریم؛ شهرداری که انتخاب می گردد باید با روند قانونی باشد و ما هم از وی حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: هم اکنون در دوران رکود مالی در شهرداری های کشور هستیم و شهرداری کرمانشاه هم برای فعالیت های عمرانی خود حتی یک ریال بودجه ندارد و تمام درآمدها صرف هزینه های جاری است و همیشه یک ماه حقوق و مزایای پرسنل شهرداری عقب می افتد.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه برخی از اعضا شورای شهر حتی مسئولان را به رسمیت نمی شناسند، گفت: حضور استاندار و معاونت عمرانی استانداری که اشراف بر مسائل عمرانی دارند برای ما یک فرصت است تا با مشورت از آن ها بتوانیم در انتخاب شهردار وضعیت بهتری داشته باشیم اما عملا هیچ مشورتی با آن ها انجام نمی گردد.

وی با اشاره به متن صورتجلسه روز گذشته شورای شهر اضافه نمود: در متن صورتجلسه قید گردیده که جلسه با خروج چهار نفر از اعضای شورا، از رسمیت افتاده و هفت نفر حاضر بودند و بر اساس آرای شمارش گردیده علی حیدر کرمی با 6 رای از هفت رای ماخوذه که یکی سفید بوده به عنوان شهردار انتخاب می گردد و این در صورتی است که این موضوع مردود است.

موسوی اجاق در پاسخ سوالی در خصوص اینکه شهردار انتخاب گردیده بازنشسته است، گفت: اولا این انتخاب مردود است و ثانیا طبق قانون اوایل آبان ماه کرمی بازنشسته می گردد و طبق مصوبه شورای شهر اگر 30 سال خدمت باشد و اعضا بخواهند وی به کارگیری گردد، تمام امتیازات از جمله اضافه کار از او سلب می گردد.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تحمیل گزینه استانداری به شورا توضیح داد: این نمونه بارز تهمت است و باید برای این صحبت ها مصداق داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مور شبهات مطرح گردیده پیرامون استخدام یکی از اعضا شورا در سازمان همیاری شهرداری و جانبداریش از یکی از گزینه ها گفت: سازمان همیاری شهرداری ها یک سازمان مستقل است و سهامداران آن شهرداری ها هستند و این عضوشورای شهر نامه ای از طرف وزیر کشور برای جذب در این سازمان آورده و این موضوع قبل از حضور گزینه مذکور در این سازمان بوده است.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه و در پاسخ به سوال فرصت زمانی محدود برای انتخاب شهردار اعلام کرد: انتخاب شهردار در جلسات قبل تحت شعاع انتخاب هیئت رئیسه بود و هم اکنون به 8 گزینه رسیدیم که در سه ساعت می توان آن ها را آنالیز کرد.

وی در پاسخ به سوال اینکه چرا تا کنون هیچ یک از کاندیدها در جلسات شورای شهر حضور نیافته اند، اضافه نمود:رئیس شورا اعتقادی به این موضوع ندارد و برای هیچ کدام از گزینه ها تا کنون دعوتنامه حضور در شورا ارسال نگردیده است و طی یک هفته اخیر حتی هیئت رئیسه هم تشکیل نداده است.

انحلال شورا توهین به مردم است

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد صحبت های مطرح گردیده از سوی برخی از اعضا در مورد انحلال شورا گفت : انحلال شورا توهین به مردم است و اگر هر کسی می داند که در حد شورا نیست و طرازش پایین است استعفا بدهد و راه را برای گزینه های تحصیلکرده دیگر باز کند و در نهایت تصمیم با شورای حل اختلاف است که برخورد قانونی داشته باشد یا اقماض کند.

موسوی اجاق در پاسخ به اینکه تکلیف انتخاب شهردار بعد از انحلال شورا چه خواهد شد، عنوان داشت: قائم مقام شورای شهر استاندار است و در این زمینه تصمیم می گیرد و ما نیز با این روند که منجر به نابودی شورای شهر است در هیچ جلسه ای شرکت نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 44

به "روند انتخاب شهردار کرمانشاه غیرقانونی و مضحک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند انتخاب شهردار کرمانشاه غیرقانونی و مضحک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید