دستورالعمل جدید مصرف داروهای مسکن در مبتلایان به سرطان اعلام شد

به گزارش سفر به آنتالیا، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: بیماران مبتلا به سرطان در کشورهای در حال توسعه بی دلیل از مصرف داروهای مُسکن منع می شوند.

دستورالعمل جدید مصرف داروهای مسکن در مبتلایان به سرطان اعلام شد

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان دنیای بهداشت در کشورهای در حال توسعه بیماران مبتلا به سرطان اغلب به دلیل نگرانی بی مورد در رابطه با سو مصرف مخدرها از دریافت داروهای مسکن منع می شوند.

در دو سوم از کشورهای توسعه یافته مورفین خوراکی وجود دارد؛ مخدری که به طور گسترده برای کاهش درد شدید مورد استفاده قرار می گیرد و در بیش از نیمی از داروخانه ها در دسترس است. این درحالیست که این دارو تنها در شش درصد کشورهای فقیر در دسترس است.

سازمان دنیای بهداشت دستورالعمل جدیدی را به منظور کنترل درد تدوین نموده که 55 درصد از مبتلایان به سرطان که تحت درمان قرار دارند و دو سوم از مبتلایان به سرطان پیشرفته شامل آن می شوند.

به گزارش ژاپن تودی، دکتر اتین کروگ، از دپارتمان بیماری های غیر واگیر این سازمان گفت: در قرن 21 هیچ بیماری نباید بر اثر درد جان خود را از دست بدهد یا مجبور به تحمل درد باشد. در بعضی از نقاط دنیا این داروها به راحتی در دسترس است و به عنوان مخدر خصوص استفاده قرار می گیرد. این نگرانی در خصوص مصرف داروهای مسکن درست و منطقی است اما نباید به قیمت فوت بیمار بر اثر درد یا درد کشیدن او تمام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 138

به "دستورالعمل جدید مصرف داروهای مسکن در مبتلایان به سرطان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل جدید مصرف داروهای مسکن در مبتلایان به سرطان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید