جهانگیری تاکید نمود: نقش موثر توسعه هنرستان ها در رونق فراوری

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهور تاکید نمود هرچه تعداد تربیت شدگان آموزش های مهارتی در هنرستان ها افزایش یابد، زمینه فراوری و فعالیت بیشتر در این حوزه بیشتر خواهد شد لذا توسعه هنرستان ها در سراسر کشور نقش مهمی در رونق فراوری خواهد داشت.

جهانگیری تاکید نمود: نقش موثر توسعه هنرستان ها در رونق فراوری

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اسحاق جهانگیری عصر شنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع آموزشی المهدی و هنرستان شهید چراغچی در حاشیه شهر مشهد اظهار کرد: مجتمع آموزشی ورزشی المهدی که امروز به بهره برداری رسید در منطقه حاشیه شهر مشهد واقع شده است که تنها در همین منطقه 110 هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند و باید دغدغه آنها در مورد تامین امنیت و توسعه منطقه برطرف و فضایی مملو از آرامش برای آنان فراهم گردد.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به توسعه فضای آموزشهای مهارتی در کشور گفت: هرچه تعداد تربیت شدگان آموزشهای مهارتی در هنرستان ها افزایش یابد، زمینه فراوری و فعالیت بیشتر در این حوزه بیشتر خواهد شد لذا توسعه هنرستانها در سراسر کشور نقش مهمی در رونق فراوری خواهد داشت.

جهانگیری با اشاره به فعالیت مهارت آموزان رشته تراش گوهرسنگها در مشهد گفت: افزایش مهارت آموزی در تراش سنگهای قیمتی در شهر مشهد با توجه به ظرفیتهای مالی و معدنی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا باید هر چه سریعتر دغدغه فعالان عرصه گوهرسنگها مبنی بر محدودیت صادرات زیورآلات و سنگهای قیمتی پیگیری و برطرف گردد.

وی با قدردانی از این نیکوکار مدرسه ساز گفت: آقای حاتمی از فعالان و صاحبنظران حوزه مالی، انسانی خالص و مخلص است که تا به امروز با همت وی چندین پروژه آموزشی در مشهد ساخته شده و به بهره برداری رسیده است و حال آنکه در گمنامی، حاضر نیست فعالیت تبلیغاتی انجام دهد و تنها برای خدا و مردم کار می نماید.

وی با اشاره به اظهارات این نیکوکار مدرسه ساز، گفت: طرح تفصیلی شهرک شهید رجایی مشهد، مصوبه کمیسیون ماده 5 را نیز دارد که باید هر چه سریعتر اجرا و واحد کلانتری مورد احتیاج آن به منظور تامین امنیت منطقه ساخته گردد.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه فشار مالی زندگی و نگرانی مردم ایران بویژه حاشیه نشینان کلانشهرها باید برطرف گردد، اضافه نمود: هرچند امنیت ایران بی نظیر است اما دغدغه های مالی مردم باید پیگیری و حل گردد و برای برطرف مسائل حاشیه شهر مشهد، بویژه شهرک شهید رجایی و مسائل آن، اگر اعتباری علاوه بر اعتبارات استانی مورد احتیاج باشد ما در مرکز اعتباراتی را تخصیص خواهیم داد.

مجتمع آموزشی ورزشی المهدی مشهد در منطقه حاشیه نشین شهرک شهید رجایی مشهد در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع با زیربنای پنج هزار و 600 متر ساخته و امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

برای ساخت این مجتمع که دارای امکانات ورزشی از جمله استخر، سالن های ورزشی چندمنظوره و دیگر امکانات و تجهیزات ضروری است، 600 میلیارد ریال هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1625

به "جهانگیری تاکید نمود: نقش موثر توسعه هنرستان ها در رونق فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری تاکید نمود: نقش موثر توسعه هنرستان ها در رونق فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید