جریان شناسی تبلیغات اخیر درباره چندهمسری از زبان ابتکار

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انتقاد از ترویج چندهمسری گفت: بعضی افراد که دغدغه ازدواج دارند ، هر چند وقت یک بار موضوع هایی را مطرح می نمایند که از نظر فضای فرهنگی و روانی به ضرر امر ازدواج است و با ترسیم یک تصویر نادرست فضایی نادرست ایجاد می نمایند.

جریان شناسی تبلیغات اخیر درباره چندهمسری از زبان ابتکار

به گزارش سفر به آنتالیا به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در واکنش به انتشار بعضی تبلیغات در فضای مجازی برای ترویج چندهمسری و برگزاری کارگاه آموزشی با همین موضوع و همچنین در برنامه ای در صدا و سیما، اظهار کرد: بعضی با انتشار این اخبار، نگرانی هایی را در مورد تغییر احساس افراد نسبت به ازدواج ایجاد نموده اند.

  • آشنایی با منافع ازدواج | آشنایی با 10 شاخص برای ازدواج سالم

وی اضافه نمود: مفهوم ازدواج برای جوانان باید توام با احساس خوشنودی باشد. ما هم باید شرایط را از نظر فرهنگی، اجتماعی، مالی، حمایت های اشتغال، مسکن و ... فراهم کنیم تا جوانان ازدواج نمایند. اگر همه اینها در کنار هم مطرح گردد ، شرایطی فراهم می گردد تا زوج های جوان بتوانند همدیگر را پیدا نمایند و زندگی مشترک تشکیل دهند و در عین حال نسبت به زندگی مشترک احساس خشنودی داشته باشند.

ابتکار گفت: متاسفانه همان کسانی که ادعا و دغدغه شان این است که آمار ازدواج کاهش یافته و مشکل ساز شده است، در حال ایجاد فضاهای روانی هستند که نسبت به مساله ازدواج نه تنها حس خوشایندی به وجود نیاید، بلکه حس ناامیدی، بی اعتمادی و تردید گسترش پیدا کند.

وی مطرح کرد: یکی از اولین مسائلی که آنها مطرح کردند موضوع طلاق بود. آنها گفتند که چه نشسته اید که آمار طلاق وحشتناک شده و بالا رفته است. این حرف ها در ظاهر نشان می داد که آنها دغدغه ازدواج و طلاق را دارند، اما در واقع با ترسیم یک تصویر نادرست که با واقعیت همخوانی نداشت، فضای نادرستی را ایجاد کردند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: این بار هم موضوع چندهمسری را مطرح نموده اند. بالاخره وقتی فرد احساس می نماید که در حال ورود به معادله ای است که ممکن است به خودش و خانواده اش از نظر روحی آسیب بزند ، به این موضوع تردید می نماید.

ابتکار تاکید نمود: حاصل ازدواج باید مهر و صفا باشد نه درگیری و تنش و اضطراب؛ که باعث گردد همسر روزی به سراغ ازدواج مجدد برود. مواردی هم که در شرع مقدس به این موضوع پرداخته شده، موارد خاصی است که واقعا احتیاج است بر اساس آن موارد خاص این اتفاق بیفتد و اصلا عمومیت ندارد. این نحوه برخورد و عمومیت دادن به موضوع چندهمسری اصلا به صلاح خانواده و جامعه نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 535

به "جریان شناسی تبلیغات اخیر درباره چندهمسری از زبان ابتکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان شناسی تبلیغات اخیر درباره چندهمسری از زبان ابتکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید