جایگزینی پساب و کنترل فرونشست تهران با تکمیل واحد های تصفیه خانه فاضلاب جنوب

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت ساماندهی فاضلاب شهری چالشی همگانی است و برای حل آن ضروری است که تمام دستگاه های اجرایی و مدیریت شهری همچون شهرداری، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان محیط زیست و آب منطقه ای ورود کنند.

جایگزینی پساب و کنترل فرونشست تهران با تکمیل واحد های تصفیه خانه فاضلاب جنوب

به گزارش وزارت نیرو، محمدرضا بختیاری در جریان بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اضافه نمود: با تامین اعتبار و اجرای واحد های 7 و 8 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران، ضمن تامین بخش بزرگی از آب مورد نیاز کشاورزی پایین دست، برداشت از آبهای زیرزمینی در این منطقه کاهش می یابد.

بختیاری اضافه نمود: حجم رواناب در این محدوده حدود 400 میلیون مترمکعب در سال برآورد می شود و تصفیه و جایگزینی این حجم بزرگ با برداشت از آب زیرزمینی نهایتا باعث کنترل فرونشست زمین در مرکز خواهد شد.

وی ادامه داد: رواناب های آلوده سطح شهر در جنوب شهر وارد نهر فیروزآباد و سرخه حصار می شوند و همین کانال ها در دشت های کشاورزی پایین دست منشأ آلودگی و تهدیدات فراوانی شده است.

صبح روز جمعه 28 مردادماه، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور به صورت سرزده از فرایند فعالیت شش واحد در دست بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران و دو واحد در دست احداث (واحد های 7 و 8) این تصفیه خانه بازدید و در جریان مسائل پیش روی تکمیل این طرح قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2150

به "جایگزینی پساب و کنترل فرونشست تهران با تکمیل واحد های تصفیه خانه فاضلاب جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگزینی پساب و کنترل فرونشست تهران با تکمیل واحد های تصفیه خانه فاضلاب جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید