کوشش چندین نماینده کنگره آمریکا برای پیشبرد طرحی جدید علیه جنگ با ایران

به گزارش سفر به آنتالیا، ایرنا نوشت: نشریه آمریکایی فارین پالیسی روز سه شنبه گزارش داد که جمعی از نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات آمریکا در پی تصویب قانونی به منظور ممنوعیت استفاده ترامپ از بودجه دفاعی این کشور برای اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره هستند.

کوشش چندین نماینده کنگره آمریکا برای پیشبرد طرحی جدید علیه جنگ با ایران

فارین پالیسی افزود: کوشش رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال فشار حداکثری بر ایران همکاری های عجیبی را در میان اعضای کنگره به وجود آورده است. یک نامه داخلی (در کنگره) نشان می دهد 28 قانونگذار از هر دو حزب بدنبال الحاق یک متمم به قانون اختیارات دفاعی رئیس جمهوری هستند که بر اساس آن، استفاده از بودجه برای اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره ممنوع خواهد شد.

این نامه خطاب به سنا و کمیته خدمات نظامی نوشته شده است. خطر کشیده شدن پای آمریکا به یک درگیری با ایران بدون اجازه های لازم در کانون نگرانی نویسندگان نامه است.

در این نامه موکدا در خصوص ممنوعیت شروع هر درگیری علیه ایران سخن به میان آمده و هشدار می دهد که نمایندگان با وصف آگاهی از بعضی سیاست های خطرناک منطقه ای ایران، مخالف هر گونه جنگ آمریکا علیه ایران هستند.

علاوه بر دموکرات های منتقد سیاست های ترامپ همچون تام یودال و رو کانا نام کسانی چون مت گائتس(جمهوری خواه حامی ترامپ) در این نامه به چشم می خورد.

یک دستیار در کنگره که خواست نامش فاش نشود این اقدام جدید کنگره را ضروری ترین موضوع در زمینه دفاع ملی توصیف و افزود: بندرت اتفاق می افتد که میان دو حزب در باره یک موضوع نظر واحد وجود داشته باشد و همکاری های عجیب میان راست و چپ شکل گیرد.

در 23 تیر ماه نیز قانونگذاران آمریکایی با تاکید بر خواسته های پیشین در راستا کاهش قدرت دونالد ترامپ دو بند را به لایحه بودجه دفاعی این کشور اضافه نموده اند که اختیارات رئیس جمهوری در خصوص راه اندازی جنگ علیه ایران و همچنین حمایت تسلیحاتی از عربستان در جنگ با یمن را محدود می سازد.

چند هفته قبل کوشش دموکرات های سنا برای محدودسازی رئیس جمهوری ایالات متحده در زمینه انجام اقدامات نظامی علیه تهران مغلوب شد. از طرف دیگر پیش از آن دونالد ترامپ مصوبه قانونگذاران در ممنوعیت حمایت نظامی کاخ سفید از عربستان را هم وتو نموده بود. با این وجود دموکرات ها در مجلس نمایندگان با ادامه کوشش ها اکنون پیروز شدند در چارچوب تصویب بودجه سالانه این کشور محدودیت هایی را در هر دو موضوع بر رئیس جمهوری ایالات متحده تحمیل نمایند.

دموکرات ها توانستند در راستا سیاستگذاری بودجه ای محدودیت هایی را برای کاخ سفید ایجاد نمایند. آنها در چارچوب قانون اختیارات دفاع ملی دو متمم را به تصویب رساندند که دامنه عمل دونالد ترامپ را در خصوص ایران و عربستان کاهش می دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 249

به "کوشش چندین نماینده کنگره آمریکا برای پیشبرد طرحی جدید علیه جنگ با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چندین نماینده کنگره آمریکا برای پیشبرد طرحی جدید علیه جنگ با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید