باید با کم آبی سازگار شویم

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - به گفته وزیر نیرو در پیامی به مناسبت روز جهانی آب کم آبی همزاد ما ایرانیان است و باید با این کم آبی سازگار شویم تا زندگی، توسعه، رفاه، آسایش و امنیت خاطر پایداری را برای خود و فرزندانمان رقم بزنیم.

باید با کم آبی سازگار شویم

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

رضا اردکانیان روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی آب در پیامی مطرح نمود: در چنین ایامی از حدود 20 سال پیش و بلکه بیشتر هرساله کشورهای جهان روز جهانی آب را گرامی می دارند. مجموع های ملل متحد هرساله عنوانی را برای این روز انتخاب می کنند و برنامه هایی را برای طول سال پیش رو در پرتو این عنوان تدارک می بینند.

وزیر نیرو افزود: عنوانی که برای روز جهانی آب در سال 2021 میلادی که مصادف با ایام نوروز ما ایرانیان است انتخاب شده، ارزش نهادن به آب از وجوه مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

اردکانیان ادامه داد: امید است ما هم با توجه به تمدن کهن به ویژه در بخش تولید، عرضه و مصرف آب در این کشور، بتوانیم از این عنوان بهره برده و در سال پایانی قرن موضوع سازگاری با کم آبی مورد توجه جدی تر قرار گیرد.

وی گفت: این مساله مهمی است که همه ما به ویژه نسل جوان باید در شئون مختلف تحصیلی و زندگی اجتماعی و در عرصه های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن و حتی در بخش خانگی مدنظر قرارگیرد.

اردکانیان افزود: کم آبی همزاد ما ایرانیان است و باید با این کم آبی سازگار شویم تا زندگی، توسعه، رفاه، آسایش و امنیت خاطر پایداری را برای خود و فرزندانمان رقم بزنیم.

وی ادامه داد: دولت و دولت ها در این باره مسوولیت بزرگی دارند اما سهم عامه مردم و کسانی که دستی در فرهنگ سازی کشور دارند نیز حائز اهمیت است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1580

به "باید با کم آبی سازگار شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با کم آبی سازگار شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید