اکتشاف، دروازه ورود به فعالیت های معدنی است

به گزارش سفر به آنتالیا، به اعتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت، دروازه ورود به فعالیت های معدنی، اکتشاف است. بنابراین باید با توجه به منابع غنی معدنی کشور، به حوزه اکتشاف توجه ویژه ای داشته باشیم و برای آن با دستگاه های مختلف در زمینه اکتشاف، تجهیز، بهره برداری همکاری هایی صورت گیرد.

اکتشاف، دروازه ورود به فعالیت های معدنی است

به گزارش سفر به آنتالیا، رضا رحمانی امروز در حاشیه همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران؛ پهنه ها، فرصت ها و چالش ها، در جمع سفر به آنتالیا ضمن تاکید بر اهمیت همراهی دستگاه های مختلف برای گسترش بازده صنعت معدن در کشور، اظهار کرد: حفظ فضای سبز و منابع طبیعی از جمله دغدغه های امروز ماست. برای اکتشاف معادن و معدن کاری باید با دستگاه های مختلف در زمینه اکتشاف، تجهیز، بهره برداری همکاری هایی صورت گیرد و معادن نیز مکلف به توجه به این مهم هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: ارتباط مناسبی بین وزارت صنعت و سازمان های مرتبط، همچون سازمان محیط زیست و منابع طبیعی، جهاد و غیره به وجود آمده و برنامه های مشترکی برای حفظ محیط زیست خواهیم داشت. علاوه براین معتقدیم باید از منابع خدادادی بهره مند شد.

رحمانی ضمن بیان این که اکتشاف دروازه ورود به فعالیت در حوزه معدن است، اظهار کرد: با عدم توجه به این موضوع، مابقی فعالیت ها صرفا شعار است؛ بنابراین باید با توجه به منابع غنی معدنی کشورمان به حوزه اکتشاف توجه ویژه ای داشته باشیم. با امضای تفاهم نامه اجرا شده بین سازمان فضایی ایران و سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران و با توجه به اینکه ایران جزو 10 کشور برخوردار از پتانسیل بالای معدنی محسوب می گردد، باید به موضوع اکتشاف توجه ویژه ای گردد.

وی اظهار کرد: یکی از نیازهای موجود در زمینه تامین اقتصادی بخش معدن، تشکیل کنسرسیوم های مشترک با استفاده از منابع شرکت های دولتی و خصوصی است، لذا حرکت به سمت شیوه های نوین تامین اقتصادی یکی از برنامه های ما در سال فراوری ملی است. تشکیل کنسرسیوم ها، صندوق های توسعه استانی، صندوق های ارزی و ریالی را از جمله اقدامات مدنظر در این راستا خواهد بود که حرکت های خوبی نیز در این زمینه اجرا شده که نتایج ملموسی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 403

به "اکتشاف، دروازه ورود به فعالیت های معدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکتشاف، دروازه ورود به فعالیت های معدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید