اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست، استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم است

به گزارش سفر به آنتالیا، خبرنگاران/گیلان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: در بازرسی ها مشاهده شد بعضی مطب های خصوصی به دلیل ملاحضات بهداشتی زمان کار خود را کاهش داده اند که علیرغم شرایط اضطرار شیوع ویروس کرونا، اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست و استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم بوده و مستوجب اعمال مجازات است.

اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست، استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم است

فلاح میری در گفت وگو با سفر به آنتالیا، از سرکشی و بازرسی مستمر تیم های ویژه دادستانی از بیمارستان ها و درمانگاه های سطح استان خبرداد و گفت: اغلب مراکز درمانی دولتی و خصوصی با حداکثر توان و ظرفیت در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فلاح میری ضمن تقدیر از کوشش مجاهدانه پزشکان، پرستاران و همه کادر درمانی برای مقابله با ویروس کرونا، اضافه نمود: در بازرسی ها مشاهده شد بعضی مطب های خصوصی به دلیل ملاحظات بهداشتی زمان کار خود را کاهش داده اند که علیرغم شرایط اضطرار شیوع ویروس کرونا، اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست و استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم بوده و مستوجب اعمال مجازات است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی بدون وقفه برای یاری به تامین اقلام بهداشتی مورداحتیاج مراکز درمانی در کوشش است، اضافه نمود: با ورود دستگاه قضایی به موضوع صادرات اقلام بهداشتی، روز گذشته از خروج مقادیر زیادی لوازم بیمارستانی شامل ماسک و مواد ضدعفونی از بندر کاسپین ممانعت به عمل آمد.

فلاح میری ادامه داد: اگرچه مجوز صادرات این اقلام به وسیله قانونی صادر شده بود اما با توجه به احتیاج مبرم استان، طی هماهنگی های به عمل آمده تمام این محموله در مراکز درمانی گیلان توزیع خواهد شد.

دادستان مرکز استان گیلان همچنین از برطرف مشکل اقتصادی یکی از واحدهای فراوریی مواد ضدعفونی در استان در روز جاری اطلاع داد و گفت: طی نشست مشترک با مدیران این واحد فراوریی و یکی از بانک های استان در محل کارخانه، فرایند پرداخت منابع اقتصادی مورداحتیاج برای ادامه فرایند فراوری در این واحد تسهیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 846

به "اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست، استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال در فرایند عادی درمان بیماران پذیرفتنی نیست، استنکاف از عمل به وظایف قانونی جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید