کرونا نتوانسته چاپ کتاب های کودک را مختل کند

به گزارش سفر به آنتالیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از گودایریدر، نمایشگاه کتاب کودک شهر بولونیا در کشور ایتالیا به صورت دیجیتال در حال برگزاری است. این نمایشگاه مهمترین رویداد بین المللی است که به انتشارات بچه ها و صنعت چند رسانه ای اختصاص داده شده است. در بولونیا، نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلمها، توزیع کنندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می آیند تا با هم ملاقات کنند و به خرید و فروش حق کپی رایت بپردازند و بهترین فعالان تولید چند رسانه ای و چاپ و نشر کودک را بیابند و روابط و تعاملات جدیدی با بهبود روابط حرفه ای خود به دست آورند.

کرونا نتوانسته چاپ کتاب های کودک را مختل کند

امسال اتفاق تازه نمایشگاه کتاب بولونیا برگزاری کنفرانسی به مناسبت صد و بیست و هفتمین سالگرد تاسیس اتحادیه ناشران بین الملل (IPA) بود که 14 ژوئن در سایت نمایشگاه به صورت مجازی برگزار شد. در این مراسم آمارهای رسمی این اتحادیه از کتاب های چاپ شده در حوزه کودک منتشر شد که در جریان این آمارها اتحادیه ناشران ایتالیا هم آمارهای مربوط به این کشور را گفت که نسبت به سال گذشته کاهش محسوسی داشت.

ریکاردو فرانکو لویی رئیس اتحادیه ناشران ایتالیا در این مراسم تعداد کتاب های چاپ شده در حوزه کودک را در سال 2020 بیش از 7هزار جلد گفت که نسبت به سال 2019 تنها بیش از یک درصد کاهش داشته که البته به گفته وی این موفقیتی محسوب می شود. وی گفت: با توجه به شیوع کرونا و مسائل مربوط به آن آمارهای رسمی چاپ کتاب کودک در این کشور تغییری نکرده است و این جای خوشحالی دارد.

اتحادیه ناشران بین الملل هم آمارهای جامعی از کشورهای مختلف در حوزه چاپ کتاب های حوزه ادبیات کودک ارائه کرد که نشان دهنده افزایش قابل توجهی در این حوزه بوده است. اتحادیه ناشران بین الملل (IPA) سازمانی غیردولتی و خیریه متشکل از ناشران بسیاری از کشورهای جهان است که در سال 1896 با هدف مبارزه با سانسور و حمایت از ناشران کشورهای مختلف جهان تاسیس شد. دفتر مرکزی این سازمان در شهر پاریس فرانسه واقع شده است و در سال های گذشته تلاش اصلی خود را برای حفظ حقوق مولفین در جهان متمرکز کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1736

به "کرونا نتوانسته چاپ کتاب های کودک را مختل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا نتوانسته چاپ کتاب های کودک را مختل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید