کارگروهی برای امتحانات سرانجام سال تحصیلی دانش آموزان تشکیل می گردد

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: کارگروهی برای امتحانات خاتمه سال تحصیلی تشکیل خواهد شد و در آن سناریو های مختلف تا خاتمه سال تحصیلی طرح و آنالیز خواهد شد.

کارگروهی برای امتحانات سرانجام سال تحصیلی دانش آموزان تشکیل می گردد

به گزارش اجتماعی سفر به آنتالیا، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، اظهار کرد: از اقدامات بسیار خوبی که ادارات کل استان ها در ارتباط با پیشگیری و کنترل ویروس کرونا انجام داده اند، قدردانی می کنم.

وی اضافه نمود: کوشش کردیم تا نظام یکپارچه و هماهنگی در ارتباط با پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شکل بگیرد و کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی کرونا به ریاست وزیر آموزش و پرورش تشکیل شده است و روزانه جلسه داریم تا آخرین شرایط و اقدامات آنالیز گردد و ضروری است مدیران کل استان ها هم همین روش را در استان ها با هماهنگی با مدیران مدارس انجام دهند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستورالعمل توضیح وظایف سطوح مختلف برای هم افزایی و یکپارچگی ابلاغ شده است، گفت: در چند روز گذشته اطلاعیه ای صادر شده است تا مدرسه فرایند آموزشی خود را داشته باشند و مدیران باید ارتباط خود را با دانش آموزان و والدین برقرار نمایند چراکه اگر مدرسه پویا نباشد فعالیت آموزشی ابتر می ماند.

حمیدی توضیح داد: باید برای انجمن اولیا و مربیان و تمامی ذی نفعان دیگر نقش های ویژه تعریف کنیم و نقش مربی بهداشت، مربی پرورشی و معلمان در راستای تحقق مأموریت آموزش و پرورش را مشخص کنیم.

وی تأکید کرد: اگر افراد در مدرسه حضور داشته باشند، اما نقش روشنی برای آنان تعریف نکنیم این حضور تاثیر مثبتی را نخواهد داشت.

حمیدی اذعان کرد: شرایط باید به گونه ای باشد تا مدیریت ارتباط سطوح بالاتر با سطوح میانی و سطوح پایین تر و ارتباط آن با مدیریت سطوح بالا را وجود داشته باشد تا انسجام و یکپارچگی در فعالیت ها مدنظر قرار گیرد تا تبادل تجربیات دو تعامل جانبه برقرار گردد و این باعث می گردد تا هماهنگی مسؤولان در سراسر ساختار مدیریتی ایجاد گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: شرط لازم این اقدامات، ایجاد ساختار جهادی، خلاق، پویا و نوآور در مدیریت است تا مأموریت ها به درستی اجرا گردد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: باید به گونه ای شرایط را مدیریت کنیم تا رضایت خانواده ها و جامعه کسب گردد تا اولیا و دانش آموزان، اقدامات آموزش و پرورش را در کنار خود ببینند.

وی اظهار کرد: راهنمایی و راهبری مدیران کل استان ها می تواند این سرمایه اجتماعی را به وجود آورد چرا که آموزش و پرورش حلقه واسط حاکمیت و جامعه است و باید بتواند وظایف خودش را به خوبی انجام دهد.

حمیدی با بیان اینکه باید روزانه فعالیت ها را رصد کنیم، گفت: پروتکل بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مورد توجه قرار دهید و باید پیغام قرنطینه خانگی را به اطلاع والدین برسانید.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: باید کوشش کنیم تا از اجتماعات چهارشنبه آخر سال نیز جلوگیری کنیم و آموزش لازم را در این باره به خانواده ها بدهیم.

وی اضافه نمود: از مشاوران مدارس بخواهیم تا در اشاعه و آموزش شاد زیستن در خانه، تحرکات و فعالیت های جسمی، تداوم فعالیت های پرورشی و … یاری نمایند.

حمیدی با بیان اینکه دو میلیون سفیر سلامت داریم، گفت: اگر سفیران سلامت فعال شوند، می توانند خانواده خود را با آموزش هایی که به آن ها داده شده یاری نمایند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: با مشورتی که با معاونان آموزش متوسطه و ابتدایی اجرا شده است کارگروهی برای امتحانات انتها سال تحصیلی تشکیل خواهد شد و در آن سناریو های مختلف تا انتها سال تحصیلی طرح و آنالیز خواهد شد.

وی در ادامه اضافه نمود: آنچه از این ساختار و نقش ها گفته شده است برای تحقق مأموریت آموزش و پرورش در شرایط بحرانی کنونی و یاری به مدیریت بیماری کرونا در کشور برای پیغام رسانی، تغییر رفتار شهروندی و آگاهی بخشی به خانواده هاست و اینکه چگونه می توانیم سال تحصیلی را با موفقیت به انتها برسانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 855

به "کارگروهی برای امتحانات سرانجام سال تحصیلی دانش آموزان تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروهی برای امتحانات سرانجام سال تحصیلی دانش آموزان تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید