چگونه قسمت بیرونی پنجره ها را تمیز کنیم؟ ، معجزه سرکه برای لکه های سرسخت روی شیشه

به گزارش سفر به آنتالیا، یکی از گزینه های خانه تکانی و نظافت، تمیز کردن پنجره هاست. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که فقط قسمت داخلی پنجره ها را تمیز می کنید در واقع آب در هاون می کوبید چون شست وشوی قسمت بیرونی پنجره ها هم اهمیت بسیار دارد.

چگونه قسمت بیرونی پنجره ها را تمیز کنیم؟ ، معجزه سرکه برای لکه های سرسخت روی شیشه

به گزارش خبرنگاران، قسمت بیرونی پنجره ها نسبت به پنجره های داخلی همیشه آلودگی بیشتری دارند، بنابراین تمیز کردن آن هم کمی سخت تر است. با این حال قسمت بیرونی پنجره ها هم باید دوبار در سال تمیز شوند تا شفافیت و وضوح شیشه ها حفظ شود.

  • 9 گام برای تمیز کردن دیوارهای خانه؛ بهترین ترکیب برای شستن دیوار | از معجزه خمیردندان برای خط های روی دیوار استفاده کنید

1. کار را در یک روز ابری شروع کنید

یک روز ابری را برای شستن پنجره های بیرونی خود انتخاب کنید تا نور مستقیم خورشید به آنها نتابد. آفتاب بیش از حد سبب می شود تا محلول تمیزکننده قبل از اینکه بتوانید تمام آن را روی پنجره بکشید خشک شود و رگه هایی را روی پنجره باقی بگذارد.

2. توری را بردارید و تمیز کنید

اگر توری یا حفاظی به پنجره وصل است آن را جدا کنید. سپس آن را بشویید تا گردو غبار و کثیفی باقی نماند. سپس توری را حسابی تکان دهید تا آب اضافی رویش باقی نماند و زودتر خشک شود. می توانید آن را با یک حوله یا پارچه تمیز هم خشک کنید. بگذارید کمی در هوای آزاد بماند تا کاملا خشک شود.

3. قسمت بیرونی پنجره را با آب بشویید

ابتدا یک بار شیشه بیرونی پنجره را با آب خالی بشویید تا از شر گرد و غبار سطحی خلاص شوید. این کار تمیز کردن لک های سخت را راحت تر می کند.

4. محلول مایع ظرفشویی و آب را آماده کنید

یک سطل تمیز را با آب خنک از شیر آب پر کنید. یک قطره مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید تا محلول شست و شوی پنجره درست شود.

5. از تی یا اسفنج استفاده کنید

یک اسفنج یا تی مخصوص شستن شیشه را بردارید و داخل آب فرو کنید. استفاده از تی های مخصوص شستن شیشه منطقی تر است. زیرا این تی ها مساحت بیشتری را پوشش می دهند و کار را راحت تر می کنند. به خصوص اگر پنجره های خانه شما بزرگ باشد. اگر از اسفنج هم استفاده می کنید بهتر است بزرگ تر باشد.

6. ابتدا از بالا به پایین تی یا اسفنج بکشید

از بالای پنجره شروع کنید و به سمت پایین بروید. در تمام جهات در زوایای مختلف تی یا اسفنج را حرکت دهید تا همه قسمت ها را پوشش دهید.

بهتر است از گوشه بالا شروع کنید، تی را درست در جایی قرار دهید تا گوشه شیشه را هم تمیز کند، و آن را تا پایان به سمت پایین شیشه بکشید تا یک نوار عمودی تمیز در امتداد لبه در یک طرف پنجره ایجاد شود.

7. سپس به حالت افقی تی یا اسفنج بکشید

از حرکات افقی هم برای تمیزکردن استفاده کنید. اسفنج یا تی را به صورت افقی بچرخانید و در گوشه بالا قرار دهید. طوری محکم بکشید تا محلول تمیزکننده ای روی شیشه نماند. این کار را روی کل پنجره انجام دهید.

8. از پارچه بدون پرز برای خشک کردن استفاده کنید

قطرات آب باقیمانده را با یک پارچه خشک و بدون پرز پاک کنید. از یک پارچه مخصوص میکروفیبر یا سایر پارچه های بدون پرز برای خشک کردن قطرات آبی که باقیمانده استفاده کنید.

9. دوباره توری یا محافظ پنجره را نصب کنید

هر صفحه پنجره ای را که برداشته بودید دوباره وصل کنید. البته پس از خشک شدن شیشه ها، یک بازرسی نهایی انجام دهید و نقاطی را که هنوز کثیف هستند، تمیز کنید. سپس توری را به جای خود بازگردانید.

تکنیک های خاص برای شست و شو

1. برای پنجره هایی که به سختی قابل دسترسی هستند از یک تی دسته بلند استفاده کنید. می توانید حتی تی معمولی تان را روی یک لوله پیچ کنید.

2. برای تمیز کردن پنجره هایی که شیشه زیاد دارد از یک اسفنج و یک اسکاج مخصوص استفاده کنید. تی های مخصوص شستن شیشه برای تمیز کردن پنجره هایی که چندین شیشه روی آن واقع شده است بسیار پهن است، بنابراین از یک اسفنج دستی استفاده کنید و آن را متناسب با اندازه شیشه هایتان ببرید.

3. لکه های سرسخت را قبل از شست و شو با محلول سرکه و آب خیس کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2233

به "چگونه قسمت بیرونی پنجره ها را تمیز کنیم؟ ، معجزه سرکه برای لکه های سرسخت روی شیشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قسمت بیرونی پنجره ها را تمیز کنیم؟ ، معجزه سرکه برای لکه های سرسخت روی شیشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید