پروژه مجتمع گردشگری سرخه زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم می نماید

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با بهره برداری از پروژه مجتمع فرهنگی، تفریحی، خدماتی و گردشگری سرخه، زمینه اشتغال بیش از 500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می گردد.

پروژه مجتمع گردشگری سرخه زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، محمد خیاطیان روز پنجشنبه 9 مرداد 1399 در بازدید از مجتمع گردشگری سرخه گفت: اجرای این پروژه در توسعه منطقه نیز موثر است.

او خواهان تسریع در اجرای پروژه شد و اضافه کرد: به زودی شورای فنی در وزارتخانه برای برطرف مسائل این طرح و با حضور نمایندگان مسکن و شهرسازی تشکیل می گردد تا طرح با حداقل مشکل پیشرفت داشته باشد.

خیاطیان با اشاره به اینکه مشابه پروژه مجتمع سرخه در راستا تهران - مشهد وجود ندارد، گفت: جاده ای که پروژه در حاشیه آن واقع شده به دلیل عبور زائران حرم مطهر امام رضا(ع) نیز از ارزش ویژه ای برخوردار است.

کارفرمای پروژه با بیان اینکه اجرای طرح مجتمع گردشگری سرخه در طول یکسال گذشته با مسائل تامین زمین و تصویب طرح نهایی روبرو بود، توضیح داد: پس از کلنگ زنی پروژه در آذرماه 1398، کارگاه فعال شده و پس از آن نیز اجرای پروژه به صورت ملی و در سطح وزارت دنبال می گردد.

او هدف از سفر به سرخه و بازدید از این پروژه را آنالیز از نزدیک میزان پیشرفت پروژه و آنالیز مسائل بیان کرد و اضافه کرد: بیشترین پیشرفت پروژه در دولت تدبیر و امید خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز با اشاره به اینکه این پروژه عظیم ترین مجتمع گردشگری استان سمنان خواهد شد، اضافه کرد: میزان اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از 400 میلیارد ریال است.

مهدی جمال اضافه کرد: احداث این پروژه به عنوان عظیم ترین پروژه گردشگری استان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذرماه سال 97 به تصویب رسید.

جمال اجرای این طرح را در ماندگاری و جذب گردشگران در استان سمنان موثر دانست و توضیح داد: مجتمع فرهنگی تفریحی خدماتی گردشگری سرخه در زمینی به مساحت 24هزار مترمربع و با زیربنای 9200 مترمربع احداث می گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اضافه کرد: مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در بخش گردشگری با ارائه خدمات پذیرایی مانند رستوران و کافه فعالیت می نماید و کتابخانه، موزه، سالن چندمنظوره، کلاس و کارگاه های آموزشی از جمله بخش هایی است که در ساخت مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در نظر گرفته شده است.

او علت انتخاب مکان احداث عظیم ترین مجتمع گردشگری استان سمنان در نزدیکی پلیس راه سرخه را عبور و مرور جمعیت کثیری از مسافران و زائران از این محور مواصلاتی در این استان بیان کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تأکید کرد: این مجتمع گردشگری که باید آن را مهم ترین مجتمع گردشگری استان نامید، می تواند عامل پیشران استان سمنان باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1167

به "پروژه مجتمع گردشگری سرخه زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه مجتمع گردشگری سرخه زمینه اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید