تور فرانسه ارزان: نشست آفریقا، فرانسه بدون رهبران آفریقا

به گزارش سفر به آنتالیا، صدها تن از جوانان عضو جامعه مدنی آفریقا برای نشست یک روزه آفریقا-فرانسه در شهر مون پلیه در جنوب فرانسه گرد هم آمدند.

تور فرانسه ارزان: نشست آفریقا، فرانسه بدون رهبران آفریقا

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از آناتولی، برای اولین بار از سال 1973 که نشست های فرانسه-آفریقا برگزار شده سال جاری هیچ یک از رهبران آفریقا برای این نشست دعوت نشدند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، 3 هزار نفر از جمله کارآفرینان جوان، پژوهشگران، دانشجویان، هنرمندان، چهره های ورزشی و نمایندگان انجمن های قاره آفریقا را به این نشست دعوت کرد که با همتاهای فرانسوی و اعضای جوامع مختلف آفریقایی در زمینه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی گفت وگو نمایند.

اسماعیل بوکانان، پروفسور ارشد در دپارتمان علوم سیاسی دانشگاه رواندا معتقد است که شاکله تازه این نشست راجع به سیاست های اصلاحاتی ماکرون در روابط فرانسه - آفریقا است.

براساس گفته های بوکانان، هدف فرانسه تغییر استراتژی خود به سمت آفریقا با انتقال از روابط دوجانبه کلاسیک با دولت ها به برخورد با نسل جوان آفریقایی و سازمان های جامعه مدنی آفریقا است.

بوکانان به خبرگزاری آناتولی گفت: شاید ماکرون فکر می نماید که این دسته از روابط نوعی اعتماد را بسازد و پیچیدگی های تاریخی را بین فرانسه و آفریقا تغییر دهد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، ماکرون گفت که فرانسه باید سهم عادلانه خود را از آفریقایی بودن را برعهده بگیرد و اظهار داشت که نزدیک به 7 میلیون فرانسوی با مردم آفریقا در ارتباط هستند.

به گفته ریاست جمهوری فرانسه، رویکرد تازه این نشست این است روش ها و راهکارهای قدیمی کنار گذاشته گردد و به صدای جوانان آفریقا گوش داده گردد.

این نشست زمانی شکل گرفت که نفوذ فرانسه به وسیله مستعمره های قدیمی با چالش روبه رو شده است.

بنابر گزارش کاخ الیزه، بعلاوه عملیات نظامی فرانسه در قاره آفریقا، حاکمیت و دموکراسی در دستور کار این نشست قرار داشت.

12 تن از جوانان آفریقا از کنگو، اقتصادی، ساحل عاج، تونس، آفریقای جنوبی، کنیا و جاهای دیگر با ماکرون در طول این جلسه ملاقات کردند.

بوکانان گفت که ماکرون با توجه به شرکای خارجی تازه که مشتاق تتازه و ایجاد روابط با قاره افریقا هستند، کوشش می نماید تا جوانان آفریقایی را قدرتمند کند.

وی اضافه نمود: با رویکردی که فرانسه دارد، من فکر می کنم فرانسه ممکن است پیشینه تاریخی خود را در قاره آفریقا تغییر دهد.

فرانسه این مجمع را به اسم اساسی تازه برای روابط تعریف نموده است.

گرچه آشیل امبمب، فیلسوف کامرونی، بر این باور است که فرانسه تا حدودی از جنبش های تازه و تجارب فرهنگی و سیاسی جوانان آفریقایی فاصله دارد؛ هر چند به رسمیت شناختن انحراف گذشته استعماری اش مهم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1859

به "تور فرانسه ارزان: نشست آفریقا، فرانسه بدون رهبران آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: نشست آفریقا، فرانسه بدون رهبران آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید