(تصاویر) حاشیه هایی از چهل وهفتمین اجلاس سران گروه هفت

به گزارش سفر به آنتالیا، چهل وهفتمین نشست سران هفت کشور صنعتی جهان با تمرکز بر احیای اقتصاد جهان از همه گیری ویروس کرونا در انگلیس شروع شد.

(تصاویر) حاشیه هایی از چهل وهفتمین اجلاس سران گروه هفت

به گزارش خبرنگاران، در این نشست سه روزه که در دهکده ساحلی کورن وال جریان دارد نخست وزیران و روسای جمهوری گروه هفت (انگلیس، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ژاپن) به اسم اعضای اصلی و تعداد دیگری از رهبران کشور ها و سازمان های بین المللی از جمله استرالیا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و روسای کمیسیون و شورای اروپا حضور دارند. در خاتمه این نشست قرار است بیانیه مشترکی از سوی اعضا صادر گردد.

تم اصلی اجلاس این دوره، احیای دنیا از همه گیری کرونا اسم شده که در 6 جلسه کاری طی روز های آینده پیگیری خواهد شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با ایراد سخنانی در ابتدای اجلاس گفت: با توجه به همه گیری کرونا لازم است اطمینان حاصل کنیم، اشتباهاتی را که بی تردید طی 18 ماه گذشته مرتکب شدیم تکرار نخواهیم کرد. باید مطمئن شویم که اقتصادهایمان ترمیم می شوند.

وی در این زمینه اسم کرد؛ نباید اشتباه بحران مالی سال 2008 تکرار گردد که در جریان آن، اقتصاد تمام کشور ها یه صورت یکنواخت احیا نشد. نخست وزیر انگلیس بر همین اساس یادآور شد که اعضای گروه هفت می توانند با اتحاد و بهره گیری از اشتراک منافع از این برهه عبور نمایند.

انتظار می رود رهبران گروه هفت به تحویل یک میلیارد دوز واکسن به کشورهایی که بیشترین احتیاج را دارند، متعهد شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1731

به "(تصاویر) حاشیه هایی از چهل وهفتمین اجلاس سران گروه هفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) حاشیه هایی از چهل وهفتمین اجلاس سران گروه هفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید