نرخ پیامک موبایل سال آینده افزایش می یابد

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون وزیر ارتباطات با اشاره به تصمیم قانون بودجه 99 برای افزایش نرخ پیامک تلفن همراه گفت: این افزایش قیمت پس از ابلاغ بودجه سال 99 به وزارت ارتباطات، اعمال می گردد.

نرخ پیامک موبایل سال آینده افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،حسین فلاح جوشقانی با اشاره به تصمیم قانون بودجه 99 برای افزایش قیمت پیامک گفت: این موضوع ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد و تصمیم قانون بودجه سال 99 است که اپراتورهای موبایل باید آن را اجرایی نمایند.

وی گفت: مطابق با این بند از برنامه بودجه سال 99، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی و تلفن همراه باید علاوه بر قیمت فعلی هر پیامک مبلغ یک تومان (10 ریال) از مشترکانشان دریافت و به حساب درآمد عمومی خزانه داری کل کشور واریز نمایند. درآمد حاصله از این افزایش تعرفه تا سقف 100 میلیارد تومان باید برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی بچه ها کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار گیرد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه هنوز این قانون به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده و پس از ابلاغ، لازم الاجرا است، ادامه داد: در چند سال گذشته نیز در قانون بودجه، دریافت یک تومان هزینه اضافی از مشترکان از محل پیامک آمده بود و اپراتورها ملزم به اجرای آن بودند؛ سال جاری نیز در قانون بودجه 99 درآمد 100 میلیارد تومانی اپراتورها از این محل، پیش بینی شده است که در صورت ابلاغ، از فروردین ماه باید اجرایی شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: هم اکنون قیمت هر پیامک فارسی حدود 9 تومان است که با ابلاغ این قانون، به حدود 10 تومان می رسد و قیمت هر پیامک لاتین حدود 22 تومان است که در سال 99 حدود 23 تومان محاسبه خواهد شد.

وی اضافه نمود: درآمد 100 میلیارد تومانی پیش بینی شده، مربوط به مجموع درآمد تمامی اپراتورهای موبایل از محل پیامک است که به نظر می رسد تحقق آن در 6 ماهه اول سال 99، دور از ذهن نباشد. بر این اساس هر زمانی که این درآمد محقق شد، پس از آن هزینه اضافی یک تومان از مشترکان دریافت نشده و قیمت پیامک به حالت قبل باز می شود.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 867

به "نرخ پیامک موبایل سال آینده افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ پیامک موبایل سال آینده افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید