نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می گردد

به گزارش سفر به آنتالیا، مقامات آلمانی اعلام کردند که به دلیل افزایش منازعات تجاری و کاهش صادرات، انتظار دارند رشد اقتصادی سال جاری و سال آینده آلمان کند گردد.

نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می گردد

به گزارش سفر به آنتالیا به نقل از اسپوتنیک، دولت آلمان با اشاره به منازعات تجاری و اختلال در مبادله کالا و خدمات، بریگزیت و جنگ تجاری آمریکا، اعلام نمود این مسائل می توانند به وسیله کاهش صادرات آلمان باعث محدود شدن نرخ رشد اقتصادی این کشور شوند.

طبق آمار منتشرشده توسط وزارت امور اقتصادی آلمان، رشد فراوری ناخالص داخلی سال جاری آلمان به 1.8 درصد کاهش خواهد یافت که 0.5 درصد کمتر از پیش بینی قبلی است. همچنین انتظار می رود نرخ رشد اقتصاد آلمان در سال 2019 نیز بدون تغییر و در سطح 1.8 درصد باقی بماند.

پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان گفت: با توجه به افزایش رویکرد حمایت گرایانه و منازعات تجاری، بخش داخلی اقتصاد آلمان بار اصلی رشد را بر دوش خواهد کشید. از نظر مقامات آلمانی، محرک اولیه رشد اقتصادی این کشور را صادرات تشکیل می دهد اما حتی در بدترین شرایط، احتمال وقوع رکود در اقتصاد آلمان وجود ندارد.

فلوریان هنسه، کارشناسبرنبرگ بانک گفت: تقصیر این اوضاع بر گردن مسائل تجاری، قیمت نفت، ایتالیا و بریگزیت است. این مشائل سال جاری بر اقتصاد آلمان تاثیر گذاشتند و به نظر می رسد پیامدهای منفی آن ها ادامه خواهد داشت.

صندوق بین المللی پول نیز در گزارش جدید خود، رشد اقتصادی سال جاری آلمان را 1.9 درصد پیش بینی نموده که 0.6 درصد کمتر از برآورد ابتدای سال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 70

به "نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید