منطقه آزاد کیش، قطب فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا

به گزارش سفر به آنتالیا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سازمان منطقه آزاد تجاری کیش به منظور سرمایه گذاریهای مشترک و توسعه مناسبات دوجانبه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

منطقه آزاد کیش، قطب فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا

به گزارش سفر به آنتالیا، این تفاهم نامه را مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شستا و دکتر انصاری لاری رییس منطقه آزاد کیش درحضور دکتر مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران ، دکتر سعیدی و دکتر خانزادی دو تن از معاونان منطقه آزاد کیش و دکتر افتخار مدیرعامل شرکت ایران سازه درتهران امضا کردند.

مهندس لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در شروع این مراسم با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد کیش و گروه معظم شستا توضیح داد: این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از پتانسیل ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی ، بانک رفاه ، مقوله دارو و درمان و گردشگری به نمایندگی شستا و منطقه آزاد کیش منعقد می گردد. وی به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاریها با مدیران منطقه آزاد کیش اشاره وخاطرنشان کرد: درشرایط خطیر کنونی بخصوص تحریم های یکجانبه آمریکا ، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه با تشکیل کمیته های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.

دکتر انصاری لاری مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری کیش و مجموعه تامین اجتماعی بویژه شستا توضیح داد: با امضای این تفاهم نامه دوطرف درمسیر راهی قرارگرفتند تا از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاریهای همه جانبه استفاده نمایند.

وی با تبیین برنامه و راهبردهای پیش رو در کیش اضافه نمود: منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقا همکاری ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیتهای تامین اجتماعی علی الخصوص شستا به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های تجاری ، اقتصادی و مالی کشور در ابعاد داخلی و بین المللی است.

دکتر محمد حسین مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم تاکید نمود این سازمان با دارا بودن 42 میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم نهاد است و مشمول تحریمها نخواهد بود بر همین مبنا میتواند نقش مهمی در یاری به تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.

وی با اشاره به مطالبات 180 هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت گفت: به طرق مختلف درپی کاهش این مطالبات ازجمله خواهان دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالباتمان از دولت هستیم.

وی آمادگی تامین اجتماعی را برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه های تابعه از جمله شستا و هلدینگ گردشگری تامین خاطرنشان کرد.

دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه نیز گفت : امروز اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاریها رد بالاترین سطح وجود دارد.

وی اضافه نمود:بانک رفاه هم در راستای توسعه همکاریها در مناطق ازاد بویژه کیش اماده گسترش نقش آفرینی خود است و لازم است مدیران عالی منطقه با برطرف برخی محدودیت ها موجود ، شرایط و تسهیلات بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی بویژه بانک رفاه اختصاص دهند.

قرارداد همکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب ب واحد و جامعی برای بهره گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی های ویژه و صلاحیت های قانونی طرفین به منظور فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به اشتراک گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه درعرصه داخلی و بین المللی با هدف توسعه سرمایه گذاری در جزیره کیش، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دفاتر شرکت های فعال خود ازجمله دفاتر شرکت های بازرگانی، گردشگری، کشتیرانی ، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره مندی از مزایای جزیره کیش در این جزیره مستقر و فعال می کند،انتقال و توسعه فناوری در حوزه های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته (High tech) ، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه های صنعتی به ویژه نفت و گاز و پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی ازجمله مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، برگزاری کنفرانس ها، نشست ها، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین المللی شستا در جزیره کیش به انجام خواهد رسید. مشارکت و سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه های زیرساختی و سرمایه گذاری جزیره کیش، عرضه محصولات و کالاهای تولیدی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش، بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درجزیره کیش،ترتیبات و همکاری های لازم مقامات کیش درخصوص واردات کالاهای موردنیاز کشور جهت مقابله با تحریم ها به وسیله این منطقه آزاد از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 56

به "منطقه آزاد کیش، قطب فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه آزاد کیش، قطب فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید