محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فارس شد

به گزارش سفر به آنتالیا، ایلنا/ براساس گزارشات بدست آمده، محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فارس شد.

محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فارس شد

جواد واحدی، معاون حقوقی، مجلس و امور استانها در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در تمامی حوزه های مدیریتی و گردشگری در فارس اتفاقات بسیار خوبی روی داده است که نشان از هم افزایی و همدلی بین مدیریت و تشکل های بخش خصوصی دارد.

او توضیح داد: تشکل های قوی و سازمان های مردم نهاد خوبی در حوزه سه گانه استان فارس وجود دارد که باید در راستای تقویتشان از آنها حمایت کرد.

واحدی با بیان اینکه استان فارس در حوزه های مختلف رتبه خوبی در کشور را کسب نموده، بیان نمود: این استان با ظرفیتهای بالایی که دارد و با ایجاد رقابت و تقویت زیرساختها می تواند رتبه های برتر در کشور را از آن خود کند.

معاون حقوقی، مجلس و امور استانها با بیان اینکه مدیریت محدودیت است و مصونیت نیست، اظهار کرد: آقای محسن نژاد در دوران مدیریتی خود با محدودیتهایی روبرو بوده است اما با این وجود، اقدامات خوبی در خور شان نام فارس انجام داد و از تجربیات او در وزارتخانه استفاده خواهیم کرد.

او درباره محمد ثابت اقلیدی گفت: با توجه به تجربیات او در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات خوبی در اداره کل اتفاق خواهد افتاد. دکتر ثابت اقلیدی استان پهناور فارس را باید طی طریق کند و با ارتباط با تشکل های خصوصی و تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذاران به گردشگری فارس رونق ببخشد که منوط به همدلی با دستگاه های اجرایی استان است.

واحدی ادامه داد: با رونق گردشگری در استان فارس به بحث اقتصاد کشور یاری شایانی خواهد شد. محدودیت در قوانین و منابع نباید مانع رشد گردشگری فارس گردد.

در ادامه مراسم معاون هماهنگی گردشگری و زیارت استانداری فارس گفت: با توجه به اینکه وزارت میراث فرهنگی نوپاست محدوریت در منابع و قوانین نباید مانع رشد گردشگری و ظرفیتهای استان فارس گردد.

محمد فرخ زاده با تاکید بر جذب سرمایه گذاران در بحث میراث فرهنگی توضیح داد: توجه به سرمایه گذاری، اقتصاد محوری پایه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

او ادامه داد: از دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان، امضای 20 تفاهمنامه و جذب 87 هزار همت بوده است که توانستیم سه برابر میانگین کشوری بودجه در سفر رئیس جمهور جذب کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان فارس در ادامه گفت: ضمن تقویت مثلت طلایی در بین استانهای فارس، یزد و اصفهان، شکل گیری مثلث نور بین سه شهر زیارتی قم، مشهد و شیراز می تواند باعث ضریب تکاثری ارزش افزوده گردشگری گردد.

محمد ثابت اقلیدی ادامه داد: فارس برند گردشگری فرهنگی کشور است و با ایجاد گام تحولی در حوزه سه گانه، به جایگاه برتر در کشور دست می یابد.

او با بیان اینکه مقید به برنامه ریزی هستم، بیان نمود: امیدوارم با همدلی و هم افزایی همکاران با توجه به شناخت عمیق نسبت به مسائل گردشگری، با برنامه محوری و اولویت بخشی به ماموریتهای سازمانی و حاکمیتی خدمتگزار صدیقی برای مردم باشیم. بعلاوه باید بروکراسی اداری را به حداقل برسانیم و صرفه جویی در وقت مردم و سرمایه گذاران را اولویت قرار دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 3 دی 1402 بروزرسانی: 3 دی 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2332

به "محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد ثابت اقلیدی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید