عقاب، سفیر صبحانه

به گزارش سفر به آنتالیا، در دنیای امروزی عواملی همچون استرس، آلودگی هوا، کمبود فعالیت فیزیکی و مواد غذایی ناسالم، زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها هستند، لذا توجه به سلامتی و تلاش برای حفظ آن در مقایسه با گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار است.

عقاب، سفیر صبحانه

کاهش استرس، افزایش فعالیت فیزیکی و رژیم غذایی سالم از جمله عوامل قابل کنترلی است که در حفظ سلامت اثرگذار است. بر همگان آشکار است که آموزش رفتارها و عادات صحیح از کودکی پایه ریزی می شود لذا می بایست پیروی از رژیم غذایی سالم نیز از کودکی شروع شود.

صبحانه یکی از وعده های غذایی بسیار مهم است که در صورت توجه به آن می تواند انرژی لازم برای شروع یک روز عالی را فراهم آورد. خوردن صبحانه مانع افت قند خون و باعث بهبود عملکرد مغز می شود، به همین جهت خوردن صبحانه برای بچه ها، به ویژه بچه ها دبستانی در اولویت قرار گرفته است تا ضمن حضور هشیار در مدرسه، توانایی یادگیری و حل مسئله آنان تقویت شود. به همین دلیل با توجه به نقش کلیدی صبحانه در حفظ سلامت و تناسب اندام و کم رنگ شدن این وعده در رژیم غذایی نسل جوان، شرکت عقاب قصد دارد، صبحانه ای سالم در مدارس پایه ابتدایی کشور توزیع کند؛ چراکه براین باور است، آموزش رفتارهای صحیح تغذیه ای از سنین کودکی، تضمین کننده جامعه ای سالم تر در آینده است.

در این کمپین که فاز اول آن در اسفندماه سال 95 برگزار گردید، شرکت عقاب در برنامه ای مفرح و آموزنده، اقدام به توزیع صبحانه در یکی از مدارس ابتدایی دخترانه شهر تهران نمود. پس از هماهنگی با مدرسه مذکور، تیم عقاب به همراه متخصص تغذیه در مدرسه حضور یافته و در فضایی صمیمانه از اهمیت صبحانه در حفظ سلامتی برای کلیه دانش آموزان صحبت کردند. در ادامه، متخصص تغذیه از تاثیر انتخاب آگاهانه موادغذایی بر حفظ تندرستی و زیبایی طبیعی در سال های آینده زندگی آنان به عنوان آینده سازان این مرزوبوم صحبت کرد؛ به همین دلیل پکیج صبحانه ای کامل و کارشناسی شده به بچه ها ارائه شد و خواص و مزایای محتویات آن ها برشمرده شد. این صبحانه شامل: حلواشکری، کرم کنجدی و کنجد برشته عقاب، نان سبوس دار تازه، پنیر، گردو، شیر تازه و میوه بود که میان تمامی دانش آموزان و کادر مدرسه توزیع شد.

شرکت عقاب با سال ها تجربه در زمینه تولید فرآورده های کنجدی در نظر دارد تا برای ایجاد الگوی غذایی سالم در جامعه گام بردارد. عقاب به پشتوانه متخصصین کارآزموده و سال ها فعالیت در عرصه مواد غذایی محصولات متنوعی برگرفته از دانه های کنجد را برای صبحانه یا میان وعده هایی دلپذیر تولید می کند و در ادامه این فاز مقدماتی، تصمیم دارد تا در سال جدید، به شکلی منظم و ماهانه در مدارس کشور صبحانه سالم را توزیع کند تا ضمن به جا گذاشتن خاطره ای خوش از صرف صبحانه ای دست جمعی، اهمیت این وعده غذایی را هرچه بیشتر آشکار سازد. با این امید که بچه های سالم و شاداب با فرداهایی روشن تر داشته باشیم.

منبع: setare.com
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1320

به "عقاب، سفیر صبحانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقاب، سفیر صبحانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید