شرکت های دانش بنیان در 8 سرفصل مشاوره می گیرند

به گزارش سفر به آنتالیا، شرکت های دانش بنیان در راستا خود برای تجاری سازی، نیازمند آشنایی با قوانین مختلف کاری هستند.

شرکت های دانش بنیان در 8 سرفصل مشاوره می گیرند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این اساس در 8 سرفصل عمده، مراکز مشاوره ایجاد نموده است. شرکت های دانش بنیان می توانند سالانه تا 5 میلیون تومان از خدمات مشاوره بهره مند شوند.

آشنایی با قوانین کار و تجارت، بیمه، ملاحظات اقتصادیاتی، حسابداری، تبعات حقوقی قرارداد های تجاری، اصول تیم سازی، مدیریت فناوری، توسعه کسب و کار، بازاریابی، فروش و... از جمله احتیاج های اولیه شرکت های دانش بنیان برای دست یابی به اهداف شرکت در حوزه تجاری سازی هستند.

مشاوره در حوزه های مختلف تجاری سازی و کسب و کار در قالب پیشخوان مشاوره با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان ارائه می گردد.

مشاوره بیمه و اقتصادیات

در این حوزه شرکت های دانش بنیان، غالباً در چهار بخش: اقتصادیاتی، بیمه تامین اجتماعی، مسائل مرتبط با هیات حل اختلاف بیمه تامین اجتماعی و همچنین سوالات مربوط به هیات حل اختلاف اقتصادیاتی، مشاوره دریافت می نمایند.

توسعه بازار و فروش

بازاریابی و فروش، تحقیقات بازار، بازاریابی بین الملل، تحقیقات بازار بین الملل، دیجیتال مارکتینگ، قیمت گذاری محصول، ارجاع کار و معاملات دولتی (مناقصات) نیز از جمله حوزه های هستند که که شرکت های دانش بنیان برای توسعه بازار و فروش در آنها، مشاوره دریافت می نمایند.

مشاوره در حوزه توسعه فنی محصول

شرکت های دانش بنیانی که در بخش توسعه فنی محصولات مشاوره دریافت می نمایند عموماً در هفت حوزه فناوری فعالیت دارند.

فناوری اطلاعات و ارتباطات، نفت، گاز و پتروشیمی، محصولات پلیمری و شیمیایی، طراحی صنعتی و بسته بندی، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، مواد پیشرفته، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته، الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، سامانه های هوشمند و تجهیزات پزشکی، حوزه های هستند که می توانند به صورت تخصصی برای توسعه فنی محصولات دانش بنیان، مشاوره دریافت نمایند.

حقوق و مالکیت فکری

این حوزه می تواند در بر گیرنده قوانین و مقررات گاهاً پیچیده ای باشد. بر این اساس مدیران شرکت های دانش بنیان همیشه در این زمینه با سوالات و چالش های متعددی برخورد می نمایند.

کسب و کار، حقوق بین الملل، مشاوره تبادل فناوری، مشاوره ثبت اختراع بین الملل، ثبت علامت تجاری، جستجو تحلیل و استفاده از محتوای پتنت و قانون کار از جمله بعضی حوزه های است که در این سرفصل مورد توجه مشاوران و خبرگان هر حوزه واقع شده است و مشاوره های تخصصی در خصوص آن ها ارائه می گردد.

صادرات و واردات

برای توسعه صادرات دانش بنیان و واردات احتاقتصادی تجهیزات و مواد اولیه، شرکت های دانش بنیان احتیاجمند تسلط بر قوانین و جزئیات کاری قابل توجهی هستند.

بر این اساس، مدیران و نمایندگان شرکت های دانش بنیان می توانند در حوزه های: گمرک و واردات، بازرگانی بین الملل و فرایند های صادرات، استراتژی صادرات، نقل و انتقال ارزی، حمل و نقل بین الملل و اصول و فنون مذاکرات و مکاتبات بین المللی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشاوره دریافت نمایند.

دریافت مشاوره از خبرگان

مشاوره عمومی مدیریت که خود حوزه های مختلفی را در بر می گیرد و تامین منابع اقتصادی و مشاوره ویژه تجارت با کشور های منتخب، سه حوزه دیگری هستند که برای آن ها پنل ویژه مشاوره راه اندازی شده است و از مشاوران و خبرگان آن حوزه دعوت شده است تا به شرکت های دانش بنیان مشاوره ارائه دهند.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیش تر به سایت مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نشانی https://daneshbonyan.isti.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 734

به "شرکت های دانش بنیان در 8 سرفصل مشاوره می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های دانش بنیان در 8 سرفصل مشاوره می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید