سفر به ترکیه ممنوع است؟

به گزارش سفر به آنتالیا، مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درباره شرایط سفر به ترکیه توضیحاتی ارائه داد.

سفر به ترکیه ممنوع است؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا چقدر است هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه رسانه های سفر به آنتالیا، ولی تیموری، مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در مورد شرایط فعلی گردشگری در ترکیه و اقدامات کشورمان برای امنیت افرادی که به این کشور سفر می نمایند گفت: در هر حال آخرین توصیه ای که از وزارت خارجه به دست ما رسیده بر این بوده که هموطنان و مسافرانی که قصد سفر به مقاصد مختلف ترکیه را دارند ملاحظات امنیتی را رعایت نمایند و همکاران ما در شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی نیز به آنها اطلاع رسانی نمایند.

وی گفت: ما هم مجددا این امر را اعلام می کنیم و به هر حال انتظار داریم که همکارانمان در شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافری و مسافران ملاحظات امنیتی را رعایت نمایند. بنابراین توصیه ما به کسانی که قصد سفر به ترکیه را دارند این است که تا جایی که می توانند از سفرهای گردشگری که معمولا به عنوان سفرهای غیرضروری تلقی می شوند، اجتناب نمایند.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اضافه کرد: به هر حال ما هنوز بحث ممنوعیت سفر به ترکیه را مطرح نکردیم چون ممنوعیت سفر در شرایط و توافق های بین المللی معنای خاصی دارد و ممکن است یک سری مسائل و تعهدات اقتصادی را برای بخش های خصوصیمان به همراه داشته باشد و اصطلاحا ما آن را شرایط بحرانی می گوییم. بنابراین فعلا شرایط بحرانی نیست و توصیه وزارت خارجه، وزارت کشور و سایر ارگان هایی که به نوعی در موضوع امنیت هموطنانمان نقش دارند به ما به عنوان سازمان متولی گردشگری این است که بگوییم سفرهای غیرضروری انجام نشوند.

تیموری توضیح داد: ما به دفترهای خدمات مسافرتی می گوییم که برای رعایت ملاحظات امنیتی در صورتی که اتفاقی رخ داد یا متوجه مورد یا حادثه ای مشکوک شدند، مراتب را به نمایندگی های کشورمان در ترکیه اطلاع بدهند و آنها را در جریان بگذارند و اطلاعات و ابلاغیه هایی را که نمایندگان کشورمان در ترکیه صادر می نمایند را همواره مدنظر قرار بدهند.

وی اضافه کرد: تا جایی که اطلاع داریم فعلا هیچ کشوری سفر به ترکیه را ممنوع اعلام ننموده است. ما در دوره ای از امسال سفر به ترکیه را ممنوع اعلام کردیم و همزمان با ما بعضی از کشورها از جمله روسیه هم این کار را نموده بودند ولی فعلا تا این ساعت ما هیچ ممنوعیتی را برای سفر گردشگران به کشور ترکیه نشنیدیم و خودمان هم رصد می کنیم.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: مطمئن باشید به محض اینکه خبر بحرانی بودن شرایط ترکیه برای گردشگران به دست ما برسد نمایندگی های کشورمان به سرعت اطلاع رسانی می نمایند و ما هم همین توصیه های وزارت خارجه را در سطح کشور به هموطنان و همکارانمان در بخش غیر دولتی منعکس خواهیم کرد.

تیموری ادامه داد: ما در این چارچوب و با توجه به آسیب ها و روندی که در پیش میرود کارگروه را به صورت معین برای این موضوع هماهنگ نموده و برنامه ریزی کردیم. این کارگروه این هفته هم جلسه ای خواهد داشت و برای نحوه برنامه ریزی هایمان و ایفای تعهداتی که بخش های خصوصی با طرف های مقابلشان و با کارگزاران در کشور ترکیه دارند.

وی گفت: این کارگروه که کمیته ای ذیل کمیته ساماندهی تورهای خروجی برای موضوع ترکیه است از سازمان هواپیمایی، وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بخش های خصوصی، دفاتر تورگردانی و شرکت خدمات مسافرتی را شامل می گردد و ایرلاین های که کار پروازهای چارتری به آن کشور را برعهده دارند.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اضافه کرد: در این کارگروه نشستی برای تنظیم برنامه های سفر در روزهای نوروز خواهیم داشت که به طور قطع با توجه به محدودیت ها و ملاحظات امنیتی موجود سعی بر این خواهد بود که محدودیت هایی را در پیش بگیرند چرا که اگر همکاران ما در بخش غیر دولتی این فکر را نداشته باشند و این پیش بینی را ننمایند. هر چه قدر به زمان سفرهای نوروزی نزدیک تر می شویم ممکن است تعهدات سنگین تری داشته باشد و خسارت ها و ضررهایی را متوجه همکارانمان در بخش دفاتر خدمات مسافرتی گردد و با توجه به شرایط فصلی بودن سفر در کشور چه بسا منتظر هستند که زمان های خاصی که برای سفر به یک مقصد خاص وجود دارد استفاده بهینه بنمایند، ما با درک این مفهوم اهمیت کار آنها و نقششان در صنعت گردشگری و اشتغال زایی کشور به طور قطع دنبال این هستیم که خدای ننموده خسارت هایی که ممکن است برای آنها داشته باشد به حداقل برسد.

تیموری توضیح داد: ما به عنوان دولت به هیچ وجه دنبال این نیستیم که بخواهیم با محدود کردن سفر به کشور ترکیه و مقاصد گردشگری آنها، همکارانمان را در بخش های غیر دولتی دچار آسیب کنیم بلکه هدف تامین امنیت گردشگران ایرانی و کاهش دامنه خسارت هایی است که بعد از آن ممکن است متوجه خود این همکاران باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با امیدواری نسبت به آرام شدن شرایط حاکم بر کشور ترکیه ادامه داد: ما از نا آرامی و آشوب کشورهای دیگر شاد نمی شویم چرا که ممکن است ناامنی کشورهای اطرافمان آسیب هایی را هم برای خودمان داشته باشد. بنابراین ما ضمن اینکه این موضوع و شرایط را به خصوص در صنعت گردشگری که یک صنعت مبتنی بر صلح و تفاهم میان ملت ها است، رد می کنیم.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: به شدت عاملانی که قصد انجام عملیات تروریستی و ناامنی در کشورها و مقاصد مختلف گردشگری دارند را محکوم می کنیم.

تیموری توصیه کرد: ما باید گام به گام به سمتی برویم که حجم بالایی از سفرهای گردشگران ایرانی به خارج از کشور را به سمت سفر به داخل کشور ببریم تا یک نوع توزیع عادلانه ثروت و درآمد در کشور اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: از فواید دیگر سفر گردشگران کشورمان به داخل کشور می توان به خارج نشدن بار اقتصادی حاصل از گردشگران به خارج از کشور اشاره نمود.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات کشوری اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از 3 سال گذشته مصمم بوده که این توازن را میان گردشگران ورودی و خروجی برقرار کند و خوشبختانه شرایط به سمتی پیش رفته که تا حالا این سیاست سازمان هم درحال محقق شدن است. صدا و سیما و مطبوعات هم یاری نمایند که ما بتوانیم گردشگری داخلیمان را به عنوان الگویی و مدلی برای جایگزینی گردشگری خروجی در کشور جای بیندازیم.

منبع:باشگاه سفر به آنتالیا

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 717

به "سفر به ترکیه ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ترکیه ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید