رونمایی از 3 طرح فناورانه سازمان آتش نشانی تبریز

به گزارش سفر به آنتالیا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از رو نمایی کتاب دانشگاهی مبانی حریق و خاموش کننده های دستی، اپلیکیشن 125 یار و طرح پژوهشی پهپاد شناساگر در هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی (2019 RINOTEX) خبر داد.

رونمایی از 3 طرح فناورانه سازمان آتش نشانی تبریز

محمد قلیزاده در این خصوص اظهار کرد: طرح پژوهشی پهپاد شناساگر با هدف شناسایی و دسترسی سریع به اطلاعات محل وقوع حادثه به صورت یک طرح پژوهشی با نظارت دانشکده علمی کاربردی آتش نشانی به مرحله اجرا گذاشته شده و امیدواریم که تحلیل این طرح بتواند زمینه علمی مناسبی برای طرح های پژوهشی بعدی باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی سازمان آتش نشانی تبریز، هم اکنون تنها دانشگاه فعال در حوزه ایمنی و آتش نشانی کشور است، گفت: تدوین کتاب دانشگاهی مبانی حریق و خاموش کننده های دستی از دیگر اقدامات علمی این سازمان در راستای ارتقاء بار علمی دانشجویان بوده و در آینده ای نزدیک نیز شاهد تولید کتب علمی دیگر در حوزه ایمنی خواهیم بود.

وی ، تولید نرم افزار 125 یار را اقدامی نوین در راستای آموزش شهروندی مطرح نمود و اضافه نمود: شهروندان می توانند با نصب این نرم افزار از آموزش های نوین شهروندی بهره مند شده و از تمامی برنامه های آموزشی ایمنی سازمان آتشنشانی در اسرع وقت مطلع شده و نسبت به ثبت نام در دوره های آموزشی مختلف شهروندی از طریق همین نرم افزار اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ربع رشیدی (PINOTEX 2019) با هدف کمک به تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم و فناوری و کسب و کار، افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در چهار بخش ایده های فناورانه و طرح های استارت آپی، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات دانش بنیان و معرفی نیازمندی های فناورانه برگزار می شود.

وی متذکر شد: سازمان آتش نشانی تبریز نیز در این راستا با تکیه بر توان علمی دانشکده علمی کاربردی آتش نشانی از سه طرح توانمند رونمایی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 دی 1398 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 539

به "رونمایی از 3 طرح فناورانه سازمان آتش نشانی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از 3 طرح فناورانه سازمان آتش نشانی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید