راهنمای دریافت ویزای هند

به گزارش سفر به آنتالیا، داشتن ویزا شرط ورود به بیشتر کشورها از جمله هند است اما هر کشور شرایط ویژه ای را برای صدور ویزا مشخص نموده است. از این رو در این مطلب می خواهیم شرایط دریافت ویزای هند را مورد آنالیز قرار داده و به سؤالاتی مانند انواع ویزا، مراحل دریافت ویزا، مدارک مورد احتیاج و هزینه ویزای توریستی هند پاسخ دهیم.

راهنمای دریافت ویزای هند

از پکیج های پر هوادار در نیمه دوم سال است. بسیاری از گردشگران برای دیدن بناهای جذاب و سرخ رنگ دهلی، آگرا و جیپور به این کشور سفر می نمایند. هر چند که سفر به هند به راحتی امکان پذیر است اما دریافت ویزا توریستی هند شرط اصلی ورود به این کشور می باشد. از این رو آژانس هواپیمایی سفر به آنتالیا در کنار ارائه بهترین پکیج های تور هند و تور گوا تمامی مراحل در یافت را نیز انجام می دهد. (خرید بلیط تهران دهلی)

.

شرایط دریافت ویزای هند برای ایرانیان

ویزا توریستی هند انواع مختلف دارد و برای افرادی صادر می گردد که به قصد گردش، کار، تحصیل یا شرکت در سمینار به این کشور سفر می نمایند. هر چند که افراد با توجه به شرایطی که دارند می توانند برای دریافت انواع ویزا اقدام نمایند، اما ویزای توریستی هند بیشترین متقاضی را در بین ایرانیان دارد. دریافت این ویزا به راحتی و به وسیله کارگزاران ویزا هند در ایران امکان پذیر است. سفارت هند برای تسریع فرایند کار، ویزای این کشور را از دو راه حضوری و آنلاین آنالیز و صادر می نماید. در ادامه شرایط دریافت هر دو نوع ویزا را مورد آنالیز قرار می دهیم.

.

ویزای حضوری هند (ویزای لیبل هند)

به این نوع ویزا، ویزای لیبل نیز می گویند. برای دریافت ویزای لیبل هند، مسافر مدارک لازم را به کارگزار تحویل داده، سپس فرم اپلیکیشن ویزا با توجه به مدارک و درخواست مدت ویزای متقاضی پر شده و پس از معین وقت انگشت نگاری مدارک به همراه پاسپورت توسط کارگزار به سفارت هند تحویل داده می گردد. در سرانجام متقاضی بایستی در روز و ساعت معین شده جهت انگشت نگاری در سفارت هند حضور پیدا کند. پس از انگشت نگاری، جواب ویزا 7 الی 10 روز کاری بعد آماده شده و در صورت تائید لبیل ویزا هند در صفحه پاسپورت چسبانده می گردد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای لیبل هند

متقاضی برای دریافت ویزای توریستی هند به صورت لبیل بایستی تمامی مدارک زیر را به صورت کامل به کارگزار تحویل دهد.

  • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
  • فرم درخواست ویزای توریستی هند (فرم به درخواست مسافر توسط ایشان یا کارگزار تکمیل می گردد)
  • 2 قطعه عکس رنگی 4*6 یا 5*5 با زمینه سفید
  • کپی صفحه اول شناسنامه (در صورت متاهل بودن، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه)
  • کپی آخرین ویزا هند (در صورتی متقاضی قبلاً ویزای هند را دریافت نموده باشد)

ویزای الکترونیکی هند

در چند سال اخیر، سفارت هند برای تسریع مراحل دریافت ویزا، صدور ویزای الکترونیکی را فعال نموده است. صدور این نوع ویزا به زمان کمتری احتیاج داشته و همچنین هزینه پایین تری نسبت به ویزای حضوری دارد.

برای دریافت این نوع ویزا اصل پاسپورت نزد متقاضی می ماند و شخص درخواست نماینده اسکن تمامی مدارک را در اختیار کارگزار قرار می دهد. سپس کارگزار مدارک را به وسیله وب سایت رسمی سفارت هند بارگذاری نموده و جواب ویزا پس از 5 تا 7 روز کاری از طرف سفارت تعیین می گردد. در صورت مثبت بودن جواب، برگه تائید ویزا به مسافر تحویل داده می گردد.

در ویزای لبیل انگشت نگاری در فرودگاه هند انجام می گردد. بدین ترتیب که پس از رسیدن مسافر به فرودگاه، وارد اتاقی به نام e-visa شده و پس از انجام انگشت نگاری، مهر ورود در پاسپورت درج شده و مسافر می تواند به راحتی وارد خاک هند گردد.

جذابترین فستیوال های هندوستان

.

مدارک لازم برای دریافت ویزای الکترونیکی هند

مدارک این نوع ویزا نیز مانند ویزای لیبل می باشد با این تفاوت که به جای اصل مدارک، اسکن مدارک را به کارگزار تحویل می دهید یا اگر امکان اسکن دریافت ندارید می توانید اصل مدارک را تحویل داده و از کارگزار بخواهید اسکن با کیفیت بالا را انجام دهد.

  • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
  • فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی هند (فرم به درخواست مسافر توسط ایشان یا کارگزار تکمیل می گردد)
  • اسکن 2 قطعه عکس رنگی 4*6 یا 5*5 با زمینه سفید با رزولوشن بالا
  • تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت متاهل بودن، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه) با رزولوشن بالا
  • تصویر آخرین ویزا هند (در صورتی متقاضی قبلاً ویزای هند را دریافت نموده باشد)

آیا ویزا توریستی هند احتیاج به انگشت نگاری و مصاحبه دارد؟

اینکه آیا در ویزا هند مصاحبه نیز انجام می گردد یا خیر سؤال بسیاری از متقاضیان است. در جواب باید بگوییم که متقاضیان ویزا توریستی هند تنها انگشت نگاری شده و مصاحبه ای انجام نمی گردد. کسانی که درخواست ویزای لبیل را می دهند انگشت نگاری را در سفارت ایران و کسانی که متقاضی ویزای الکترونیکی هستند انگشت نگاری را در اتاق e - visa فرودگاه انجام می دهند. به طور کلی سفارت هند قوانین سخت گیرانه ای را برای صدور ویزا اعمال نمی نماید و بیشتر مسافران در صورت ارائه مدارک کامل پیروز به دریافت ویزا می شوند.

راهنمای سفر به جایپور، هندوستان

.

ویزا توریستی هند چند روزه صادر می گردد و مدت اعتبار آن چقدر است؟

زمان صدور ویزا توریستی هند بسته به نوع لیبل و الکترونیکی بودن آن متفاوت است. ویزاهای لیبل بین 7تا 10 روز کاری و ویزاهای الکترونیکی بین 5 تا 7 روز کاری صادر می شوند. اما با توجه به اینکه ویزاهای توریستی هند به سه نوع یک ماهه، یک ساله و 5 ساله تقسیم می شوند مدت اعتبار ویزا بسته به نوع هرکدام متفاوت می باشد.

اعتبار ویزای یک ماهه توریستی: این نوع ویزا به صورت دو بار ورود است و دارنده آن می تواند در هر بار ورود به مدت یک ماه در هند اقامت داشته باشد.

اعتبار ویزای یک ساله توریستی: این نوع ویزا چند بار ورود است و دارنده آن می تواند در طی یک سال به مدت نامحدود به هند سفر کند و در هر بار ورود 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

اعتبار ویزای پنج ساله توریستی: این نوع ویزا چند بار ورود است و دارنده آن می تواند در طی پنج سال به مدت نامحدود به هند سفر کند و در هر بار ورود 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد. (دارندگان پاسپورت کانادایی و امریکایی در هر بار ورود می توانند 180 روز اقامت داشته باشند)

نکته مهم: مدارک برای کلیه ویزاها یکسان می باشد.

هزینه ویزا توریستی هند

هزینه ویزا هند با توجه به نوع آن متفاوت می باشد: (قیمت ها با توجه به نرخ های روز بوده و ممکن است تغییر کند)

ویزای لیبل یک ماهه هند: 130 دلار

ویزای الکترونیکی یک ماهه: 50 دلار

ویزای الکترونیکی یک ساله: 100 دلار

ویزای الکترونیکی پنج ساله: 150 دلار

ببربازی در سافاری رانتامبور هند

منبع: ستاره ونک
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 712

به "راهنمای دریافت ویزای هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای دریافت ویزای هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید