دور نخست گفت وگوهای حقوق بشری ایران و نیوزلند برگزار گردید

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - نخستین دور گفت وگوهای حقوق بشری بین جمهوری اسلامی ایران و نیوزلند امروز به صورت مجازی برگزار گردید.

دور نخست گفت وگوهای حقوق بشری ایران و نیوزلند برگزار گردید

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه مدیرکل زنان و حقوق بشر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل سازمان ملل، حقوق بشر و مشترک المنافع نیوزلند به صورت مشترک ریاست نخستین دور این گفت وگوها با موضوع حقوق بشر را برعهده داشتند.

هدف از این گفت وگوها، آشنایی با شرایط حقوق بشر در دو کشور، ایجاد درک بهتر از واقعیت های موجود و تبادل تجربیات میان جمهوری اسلامی ایران و نیوزلند در زمینه حقوق بشر بود.

در این جلسه، طرف ایرانی رویکرد جمهوری اسلامی به مقوله حقوق بشر و کرامت انسانی بر اساس مبانی اسلامی و قانون اساسی و فرایند رو به توسعه ارتقاء موازین حقوق بشری در عرصه های مختلف در کشورمان را تبیین کرد.

طرف نیوزیلندی هم کوشش های کشورش در ارتقای حقوق بشر به ویژه در حوزه زنان و حقوق بومیان را تشریح کرد.

طرفین شرایط زنان، حقوق معلولان، تاثیر تغییرات اقلیمی بر حقوق بشر، مقابله با بیگانه هراسی و اسلام هراسی، حق توسعه، تاثیر منفی اقدامات قهرآمیز یکجانبه بر بهره مندی از حقوق بشر، مبارزه با قاچاق انسان، اشکال معاصر برده داری و سوءاستفاده جنسی از بچه ها، برطرف فقر مطلق و بهره مندی از استانداردهای مناسب زندگی را به عنوان زمینه هایی برای همکاری در سطوح مختلف به ویژه سازمان ملل متحد مورد بحث قرار دادند و درباره ادامه گفت وگوها در آینده ابراز تمایل کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1685

به "دور نخست گفت وگوهای حقوق بشری ایران و نیوزلند برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور نخست گفت وگوهای حقوق بشری ایران و نیوزلند برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید