در حال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم

به گزارش سفر به آنتالیا، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با تاکید بر اینکه دستورالعمل اجرایی افزایش ظرفیت پزشکی به زودی نهایی می شود، گفت: در این دستورالعمل نحوه تقسیم بندی و نوع توزیع دانشجوی پزشکی برای سال آینده مشخص خواهد شد و تا قبل از برگزاری کنکور حتما آن را تدوین و ابلاغ خواهیم کرد.

در حال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب در خصوص آخرین شرایط تصویب دستورالعمل اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی از سال آینده، اظهار کرد: ما در معاون آموزشی وزارت بهداشت نحوه اجرای آیین نامه را بررسی می کنیم جلساتی نیز در شورای گشترش آموزش پزشکی و اتاق فکر معاونت آموزشی برگزار شده است و در حال تدوین دستورالعمل اجرایی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی هستیم.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی همچنین خاطر نشان کرد:تعیین نیست که بتوانیم دستورالعمل اجرایی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی علوم پزشکی را قبل از انتها سال اعلام کنیم ، اما تمام تلاش ما این است این دستورالعمل کاملا دقیق و در زمان مناسب تهیه و تدوین شود و یقیا قبل از برگزاری کنکور این دستورالعمل ابلاغ خواهد شد.

دکتر حسن زاده اظهار کرد: ظرفیت افزایش دانشجوی پزشکی برای سال آینده تعیین شده است و ظرفیت پذیرش دانشجو باید 20 درصد افزایش یابد اما ما در دستورالعمل اجرایی تلاش می کنیم نوع توزیع افزایش ظرفیت را تعیین کنیم.

وی ادامه داد: احیای پزشک خانواده یکی از برنامه هایی است که در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است و ما باید این کار را انجام بدهیم اما مساله اصلی در دستورالعمل فوق تقسیم بندی و نوع توزیع دانشجوی پزشکی است که تعیین خواهد شد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با بیان اینکه اینگونه نیست ما صرفا در منطقه ها محروم ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی را افزایش دهیم، گفت: این منطقه ها یکی از مسیرهایی است که ما در افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی به آن توجه خواهیم کرد ولی هنوز نمی توانم اعلام کنم در توزیع ظرفیت ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2090

به "در حال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید