درختان عجیبی که از ترس مرگ به همه تعظیم می نمایند!

به گزارش سفر به آنتالیا، درختان عجیب نیولند

گاهی در طبیعت به جاذبه های عجیبی بر می خوریم که انسان هیچ نقشی در پیدایش آن ها نداشته و تنها پدیده های طبیعی باعث ایجاد شان شده است. نمونه ای از این شگفتی های طبیعی در نقطه ای دورافتاده در نیوزلند جای دارد که به درختان عجیب و غریبش معروف شده است. درختانی که در این نقطه هستند هیچ کدام به سمت بالا رشد نمی نمایند و جهت رشد آن ها به سمت افقی است به طوری که انگار در حال تعظیم کردن اند. در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید تا درباره درختان عجیب نیوزلند بیشتر حرف بزنیم.

درختان عجیبی که از ترس مرگ به همه تعظیم می نمایند!

در جنوبی ترین قسمت جزیره نیوزلند نقطه ای به نام اسلوپ پونت (Slope Point) هست، ناحیه ای که به طور مداوم در معرض بادهای سرد و شدید جنوب غربی که از سمت قطب جنوب می وزند قرار گرفته است. بادهای این ناحیه آنقدر شدید و بی امان است که حتی زور درختان هم به آن ها نمی رسد! تمام درختانی که در این ناحیه هستند خم می شوند و برای همواره در راستا جهت باد به صورت خم شده می مانند. این ناحیه بیشتر از همه برای چرای حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد و به غیر از تعدادی گوسفند هیچ حیوان یا انسانی در آن زندگی نمی نماید.

گاهی در زیر این درختان تعدادی کلبه مخروب به چشم می خورد که حتی آن ها هم متروکه اند و کسی در آن ها زندگی نمی نماید. در این نقطه تا چشم کار می نماید دشت های پهناور و صخره های ناهموار می بینید که در کناره های آب قرار دارند و اگر به روی این صخره ها بروید چشم اندازهای تماشایی از جزیره و درختانش را می بینید. در اینجا یک تابلو هست که فاصله این نقطه تا استوا و قطب جنوب را نشان می دهد: با اطلاعاتی که بر روی این تابلو نوشته شده این نقطه در 4800 کیلومتری قطب جنوب و 5100 کیلومتری استوا قرار گرفته است و برای همین پیوسته در معرض آب و هوای غیر قابل تصوری است.

هیچ جاده یا راستای به سمت این نقطه از جزیره وجود ندارد و از آن جایی که کسی در آن زندگی نمی نماید دسترسی به آن کمی سخت است و فقط با پای پیاده انجام می گردد. در نیوزلند مکانی عجیب و غریب هست که انگار از کتاب های خیالی و افسانه ای گرفته شده است، منطقه ای در جنوبی ترین نقطه جزیره که کاملا خالی از سکنه است و تنها جاندارانی که با آن ها روبرو می شوید گوسفندان هستند! با اینکه به نظر می آید که اولین کشاورزانی که این گوسفندان را به این ناحیه آوردند از زندگی در اینجا دل کنده اند اما انگار این گوسفندان از وزش پی در پی بادهای سهمگین عین خیالشان هم نیست! چون به راحتی در زیر این درختان خمیده پناه می گیرند. از آن جایی که این درختان همواره در معرض بادهای شدید بوده اند به زاویه ای در جهت شمال خم شده اند و انگار درختان یاد گرفته اند که برای اینکه نشکنند باید خم شوند!

وزش بادهای بی امان و شدید درختان را وادار نموده تا به شکل تازهی در بیایند، درختانی که اگر گله دارها نبودند هیچ وقت در نقطه ای با این آب و هوا رشد نمی کردند. در واقع کشاورزان برای اینکه گوسفندان را در مقابل بادهای شدید در زیر این درختان پناه دهند این درختان را در اینجا کاشتند و درختان هم برای اینکه خود را با این شرایط عجیب آب و هوایی وفق دهند خمیده شدند تا نشکنند!

چرخه جریان هوا که بر فراز اقیانوس جنوبی حرکت می نماید 3200 کیلومتر را بدون هیچ مانعی طی می نماید و باعث بادهای هولناکی در این ناحیه می گردد. در واقع آب و هوای سردی که بی وقفه بر فراز اقیانوس قطب جنوب حرکت می نماید به بادها قدرتی بی نهایت می دهند. اما حتی در یک همچین آب و هوای منحصربفرد و سختی هم زیبایی خارق العاده ای پیدا می گردد.

با اینکه تکنولوژی های تازه روز به روز خارق العاده تر و مفیدتر می شوند اما هنوز هم می توان در میان طبیعت جاذبه هایی را پیدا کرد که شگفت آور و حیرت انگیزند. یکی از آن مکان ها ناحیه ای به نام اسلوپ پونت در نیوزلند است. رشد این درخت ها به جای اینکه به سمت بالا باشد به کناره هاست! این نقطه جایی عالی برای گشت و گذار است؛ مراتع سرسبز و صخره های سنگی لب آب طبیعتی بی بدیل را برای این نقطه دورافتاده رقم زده اند. در یک روز آفتابی پرتوهای خورشید بر روی پستی و بلندی های دشت ها می تابد و ظاهری سورئال و جادویی به آن ها می دهد.

نیوزیلند، یکی از کشورهای منحصربفرد است که سفر به آن و تماشای جاذبه هایش آرزوی خیلی هاست. در این کشور تا چشم کار می نماید جاذبه هایی نفس گیر و دیدنی می بینید اما اگر در پی چشم اندازی خاص هستید که نمونه آن در جای دیگری نباشد به سراغ درختان منطقه اسلوپ پوینت بروید، درختانی کج و خمیده که انگار در حال تعظیم اند.

منبع: amusingplanet.com

منبع: الی گشت
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2005

به "درختان عجیبی که از ترس مرگ به همه تعظیم می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درختان عجیبی که از ترس مرگ به همه تعظیم می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید