دبیرکل سازمان ملل متحد: 38 میلیون نفر با ویروس ایدز در دنیا زندگی می نمایند

به گزارش سفر به آنتالیا، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز دنیای ایدز (اول دسامبر، 10 آذرماه) گفت: 38 میلیون انسان با ویروس ایدز در دنیا زندگی می نمایند و در این شرایط بیش از هر زمان دیگر نیازمند بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری که به افراد اچ آی وی مثبت خدمات می دهند، هستیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد: 38 میلیون نفر با ویروس ایدز در دنیا زندگی می نمایند

به گزارش سفر به آنتالیا آنلاین به نقل از ایرنا مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران روز یکشنبه 10 آذر پیغام آنتونیو گوترش را در این باره منتشر نموده است.

در این پیغام آمده است: سرانجام دادن به همه گیری ایدز تا سال 2030، همان گونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان های توسعه پایدار هستیم، احتیاجمند کوشش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود. سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شرکا با همکاری یکدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین جلوگیری از گسترش موارد جدید ایدز کوشش نموده اند. بیش از 23 میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می نمایند، در 2018 خدمات درمانی دریافت کردند.

در ادامه این پیغام تاکید شده است: جوامع در سراسر دنیا در بطن این پاسخ قرار دارند، یاری به مردم برای احقاق حقوق شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینکه خدمات به افرادی برسد که از همه آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشارآورده گردد تا قوانین تبعیض آمیز تغییر نمایند، همان گونه که موضوع روز دنیای ایدز سال جاری به درستی تاکید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می نمایند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این پیغام تصریح نموده است: در عین حال احتیاجهای برطرف نشده هنوز باقی است، به عبارت دیگر رقم بی سابقه 38 میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می نمایند، در حالی که سال گذشته منابع مورد احتیاج برای پاسخ به همه گیری، یک میلیارد دلار کاهش یافت و بیش از هر زمان دیگر احتیاج به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی ارائه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می نمایند.

گوترش در پیغام خود به مناسبت روز دنیای ایدز اعلام نموده است: جایی که جوامع فعال هستند، شاهد تغییر هستیم و می بینیم که سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و کرامت هستیم، با همراهی جوامع می توانیم به ایدز انتها دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 582

به "دبیرکل سازمان ملل متحد: 38 میلیون نفر با ویروس ایدز در دنیا زندگی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل متحد: 38 میلیون نفر با ویروس ایدز در دنیا زندگی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید