ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی کونگ فو 1400

به گزارش سفر به آنتالیا، رضا حیدری در گفت وگو با خبرنگاران، در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس هیأت کونگ فو استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: قرار بود با توجه به بخشنامه مجامع بین المللی، مسابقات جهانی را در سال گذشته برگزار کنیم که با شیوع بیماری کرونا، کشور وجهان در شرایط خاص نهاده شد و این رقابت ها لغو شد.

ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی کونگ فو 1400

وی اضافه کرد: در سال گذشته پس از اعلام فراخوان بالغ بر 101 کشور برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند، در حالی که تدارکات برای 62 کشور پیش بینی شده بود و این نشان می دهد هم اکنون این ورزش رزمی در شرایط ایده آل واقع شده است.

رئیس فدراسیون کونک فو خاطر نشان کرد: بعد از ادغام شدن ورزش رزمی کونک فو و تبدیل آن به انجمن لازم بود برای ارتقا به فدراسیون حداقل کمیته المپیک 17 کشور ما را تأیید نمایند و طی آن دو سال باید بالغ بر 100 میلیون یورو هزینه می کردیم. اما از آنجایی که خداوند می خواست این ورزش رزمی در کشور پا بگیرد و جوانان مخلص و علاقمند گرد آن باشند، هم اکنون بدون پرداخت یک ریال حدود 25 کشور در آسیا کونک فو را در ایران تأیید کردند و حدود 18 کشور اروپایی و آفریقایی هم ما را تائید کردن. البته این اتفاق که بیشتر به معجزه شبیه است، برای مسولان ورزش کشور باور کردنی نبود. ولی رخ داد.

حیدری خاطر نشان کرد: باید بگویم متأسفانه، در جامعه ورزش کشورمان بد اخلاقی موج می زند. آن قدر بد اخلاقی در جامعه ورزش ما زیاد شده که به راحتی انگ می چسبانند. در صورتی که همه در فضای ورزش باید با الگو قرار دادن پهلوانان و بزرگان دین، به دنبال بهره مندی از فضائل اخلاقی باشیم. با همه اینها هم اکنون شرایط ما در مجامع بین المللی و آسیا به لطف و عنایت خداوند و دلسوزان واقعی ورزش عالی است.

بر اساس این گزارش، در خاتمه مجمع انتخاباتی هیأت کونگ فو استان مرکزی، محمد عسگری با کسب 13 رأی از 17 رأی ماخذه برای چهار سال به عنوان رئیس این هیأت انتخاب شد و از زحمات مسعود آقازیارتی رئیس هیأت پیشین این هیأت قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1486

به "ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی کونگ فو 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی کونگ فو 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید