جزئیات تصمیم تازه خودرویی ، قرار است کدام خودروها گران شوند؟

به گزارش سفر به آنتالیا، به گزارش خبرنگاران، وزیر صمت وعده داده که تا سرانجام سال جاری خودرو مقرون به صرفه گردد و رئیس سازمان بورس همزمان با انتشار اخباری درباره عرضه خودرو در بورس کالا از رشد منطقی قیمت بعضی خودروها خبر داده است. قرار است قیمت کدام خودروها گران گردد؟

جزئیات تصمیم تازه خودرویی ، قرار است کدام خودروها گران شوند؟

رضا فاطمی امین، وزیر صمت به تازگی از افزایش فراوری خودرو از آذر ماه خبر داده و وعده داده که طرح قرعه کشی فروش خودرو هم با افزایش فراوری خودرو از سال آینده متوقف می گردد. وی در توییتی نیز از کاهش قیمت تا انتها سال جاری سخن گفته و این چنین وعده ای را بیان نموده است.

با این حال دقیقا در همین روزهای طرح وعده ارزانی قیمت پراید از مرز 160 میلیون تومان عبور نموده است. در روزهای اخیر سایت انتخاب و خبرآنلاین گزارش داده بودند که قیمت پراید از مرز 160 میلیون تومان عبور نموده است. قیمت پراید در ابتدای سال جاری در مرز 130 میلیون تومان بود.

اما در این شرایط رئیس سازمان بورس از رشد منطقی قیمت خودروها خبر داده است. این خبر او در حالیست که در روزهای اخیر جزئیاتی از عرضه خودرو در بورس هم منتشر شده که به نظر می رسد این دو خبر بی ارتباط با هم نیستند.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفته است: خودرو هایی که مشمول قیمت گذاری نیستند منعی برای عرضه در بورس کالا ندارند.خودرو به دو بخش تقسیم می گردد بخش اول، خودرو هایی که مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و تحت نظارت دستگا ه های دولتی هستند که قرار است ظرف چند روز آینده، مصوبه ای درباره قیمت گذاری این خودرو ها به وسیله وزیر صمت اعلام گردد. سایر خودرو هایی که مشمول قیمت گذاری دستوری نمی شوند مثل خودرو های گروه خودروساز های بهمن یا بخشی از خودرو های شرکت ایران خودرو، عرضه و فراوری می گردد که در این رابطه مذاکراتی برای عرضه این خودرو ها در بورس کالا اجرا شده است.

طبق توضیحات جهرمی، زمانی که خودرو وارد بورس کالا گردد، قیمت خودرو در بورس بین قیمت کارخانه و بازار خواهد بود و با ایران خودرو درباره خودرو هایی که مشمول قیمت گذاری نمی شوند مانند خودرو تارا و هایما، مذاکراتی اجرا شده است.

با این سخنان به نظر می رسد خودرو های گروه خودروساز های بهمن یا بخشی از خودرو های شرکت ایران خودرو مانند خودرو تارا و هایما در آن لیستی قرار بگیرند که احتمالا پس از عرضه در بورس کالا تغییرات قیمتی هم داشته باشند.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم گفته است: قیمت خودروی درب کارخانه قرار است به حدی برسد که خودروسازان زیان نبینند.

آخرین اخبار خودرو را در صفحه خودرو دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1904

به "جزئیات تصمیم تازه خودرویی ، قرار است کدام خودروها گران شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تصمیم تازه خودرویی ، قرار است کدام خودروها گران شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید