توصیه ای برای تهیه ماسک های پارچه ای خانگی

به گزارش سفر به آنتالیا، نتایج یک آنالیز نشان می دهد: ماسک های خانگی که حداقل از دو لایه فراوری شده اند در کنترل شیوع بیماری کووید-19 موثر هستند.

توصیه ای برای تهیه ماسک های پارچه ای خانگی

به گزارش خبرنگاران، در این آنالیز معین شد: ماسک های خانگی حداقل باید از دو لایه و ترجیحا سه لایه فراوری شده باشند تا مانع از انتشار ترشحات تنفسی آلوده به ویروس کووید-19 شوند.

ترشحات تنفسی آلوده به ویروس به وسیله سرفه، عطسه یا صحبت کردن در هوا منتشر می گردد که ماسک می تواند از افراد سالم در برابر استنشاق ترشحات آلوده محافظت و از انتشار این ذرات به وسیله افراد آلوده جلوگیری کند.

کمبود جهانی تجهیزات حفاظتی در زمان همه گیری بیماری کووید-19 موجب شد تا سازمان های بهداشت و سلامت از قبیل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا استفاده از ماسک های خانگی را به عنوان جایگزین ماسک های جراحی توصیه کند.

در این آنالیز محققان استرالیایی به مقایسه اثربخشی ماسک های یک و دو لایه با ماسک های جراحی در جلوگیری از گسترش ترشحات تنفسی پرداختند.

آنالیز های اجرا شده نشان داد: ماسک های جراحی سه لایه موثرترین عامل در کاهش انتشار ترشحات تنفسی آلوده هستند. اگرچه ماسک های پارچه ای یک لایه نیز میزان انتشار این ترشحات هنگام صحبت کردن را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، هرچند ماسک های دو لایه بهتر از ماسک های یک لایه در کاهش انتشار ترشحات تنفسی ناشی از عطسه و سرفه عمل می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1161

به "توصیه ای برای تهیه ماسک های پارچه ای خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه ای برای تهیه ماسک های پارچه ای خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید