تمدید محدودیت سفر به لندن تا 20 اسفند

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد که ممنوعیت پروازهای لندن تا 20 اسفند ادامه خواهد داشت.

تمدید محدودیت سفر به لندن تا 20 اسفند

شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و چند کشور دیگر آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه های اخیر، موجب ممنوعیت پروازهای مستقیم و سپس کانکشنی به لندن از ابتدای دی ماه سال جاری شد. چندی پیش سازمان هواپیمایی کشوری ممنوعیت پروازها را تا انتها بهمن ماه تمدید کرد و نسبت به فروش بلیط پروازهای رفت و برگشت کانکشنی (غیرمستقیم) لندن نیز به شرکت های هواپیمایی هشدار داد.

اکنون ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا 20 اسفند خبر داده است. وی با امکان برطرف ممنوعیت پروازهای لندن در نوروز 1400 به واسطه توسعه واکسیناسیون در انگلیس، اذعان داشت:

تصمیم گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.

حسین ذی بخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به این موضوع که بعضی از مسافران با سفر به قطر از جهت هوایی دوحه-لندن استفاده می نمایند، توضیح داد:

هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیط پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون احتیاج به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد. اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد؛ اما بعضی مسافران با پرواز به فرودگاه یکی از کشورهای جنوب خلیج فارس سفر می نمایند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می فرایند.

از سوی دیگر، مسافری ایرانی که با خرید بلیط تهران-دوحه و سپس از دوحه-لندن از وب سایت قطر ایرویز به انگلیس سفر نموده بود، دراین باره اذعان داشت:

ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایرویز شد.

منبع: کجارو / تین نیوز (خبرگزاری حمل و نقل)
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2083

به "تمدید محدودیت سفر به لندن تا 20 اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید محدودیت سفر به لندن تا 20 اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید