بیانیه ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری

به گزارش سفر به آنتالیا، شرکت هواپیمایی ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به پرواز 1152 جهت تهران - بیروت بیانیه ای صادر و بیان کرد که این اقدام آمریکا از دیگر مصادیق قانون گریزی این کشور بوده و اقدامات قضایی و حقوقی در این زمینه انجام خواهد شد.

بیانیه ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری

به گزارش ایسنا، پنجشنبه شب پرواز 1152 هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت در حرکت بود که به دلیل حرکت خطرناک و تهدید آمیز دو جنگنده آمریکایی با مشکل روبرو شد و مسافران و خدمه این پرواز به دلیل کاهش شدید ناگهانی ارتفاع هواپیما از سوی خلبان ماهان آسیب دیدند.

در پی این اقدام، شرکت هواپیمایی ماهان بیانیه ای صادر کرد که به توضیح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شب گذشته پرواز 1152 شرکت هواپیمایی ماهان در جهت تهران - بیروت پس از طی حدود دو ساعت پرواز بر فراز خاک سوریه مورد تهدید دو فروند جنگنده آمریکایی نهاده شد.

خلبان این پرواز با درایت و بر اساس قوانین و مقررات هوانوردی برای پرهیز از هرگونه خطر احتمالی، پس از دریافت اخطار TCAS مبنی بر کاهش فوری ارتفاع، بلافاصله آغاز به کم کردن ارتفاع کرد و به دلیل اینکه هواپیما در شرایط ثبات قرار داشته و مسافران مجاز به باز کردن کمربند ها بوده اند، کاهش سریع ارتفاع و به سرعت دور کردن هواپیما از خطر احتمالی، منجر به آسیب رسیدن به تعدادی از مسافران و خدمه پروازی که مشغول خدمت رسانی بوده اند، شد که بلافاصله پس از فرود هواپیما جهت درمان به بیمارستان منتقل شدند.

از آنجایی که پرواز های این جهت توسط شرکت هواپیمایی ماهان بیش از یک دهه به صورت برنامه ای اجرا شده و این شرکت همیشه تابع قوانین و مقررات هوانوردی در انجام پرواز ها بوده، لذا این اتفاق را می توان از دیگر مصادیق قانون گریزی رژیم حاکم بر آمریکا تلقی کرد.

بدیهی است همانگونه که مقامات جمهوری اسلامی و همچنین دستگاه حاکمیتی (سازمان هواپیمایی کشوری) اعلام نموده اند، اقدامات لازم قضایی و حقوقی در این خصوص به عمل خواهد آمد.

شایان ذکر است، این هواپیما در ساعت 18:45 روز پنجشنبه دوم مرداد 1399 فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد بیروت ترک کرد و در ساعت 20 به وقت محلی در فرودگاه بیروت به زمین نشست. همچنین این هواپیما در ساعت 23:10 فرودگاه بیروت را ترک و در ساعت 2:50 بامداد روز آدینه سوم مردادماه در تهران به زمین نشست.

منبع: فرارو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1156

به "بیانیه ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه ماهان درباره تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید