باارزش ترین ارزهای دیجیتالی کدام اند؟

به گزارش سفر به آنتالیا، بیت کوین کماکان باارزش ترین ارز دیجیتالی در دنیا است.

باارزش ترین ارزهای دیجیتالی کدام اند؟

به گزارش سفر به آنتالیا به نقل از بیزینس اینسایدر، ارزهای دیجیتالی مانند یک گردباد بازارهای اقتصادی جهان را در نوردیده اند و با وجود نگرانی های گسترده از احتمال استفاده از این ارزها در امور مجرمانه ای نظیر پولشویی و تامین اقتصادی تروریسم، استفاده از آن ها در کشورهای مختلف رو به گسترش است.

در ادامه با با ارزش ترین ارزهای دیجیتالی در جهان آشنا می شوید:

1-بیت کوین

شناخته شده ترین و در عین حال قدیمی ترین ارز دیجیتالی معتبر جهان که در سال 2009 معرفی و راه اندازی شد. تا به امروز بیش از سه چهارم کل بیت کوین های موجود استخراج شده اند و ارزش بیت کوین های موجود در بازار در حال حاضر 156.52 میلیارد دلار برآورد می گردد.

2- اتریوم

این ارز از سال 2015 وارد بازارها شد و یکی از محبوب ترین ارزهای مورد استفاده در قرارداده ای هوشمند است. ارزش اتریوم های موجود در بازار در حال حاضر 17.5 میلیارد دلار برآورد می گردد.

3- ریپل

با وجود ان که هدف از معرفی ریپل، تسهیل تراکنش های بین شرکت ها و موسسات اقتصادی عظیم بود، این ارز به یک ارز دیجیتالی محبوب تبدیل شده است و ارزش ریپل های موجود در بازار در حال حاضر 9.8 میلیارد دلار برآورد می گردد.

4- بیت کوین کش

یک ارز دیجیتالی مشابه بیت کوین که در سال 2017 توسعه داده شد. این ارز دارای تعرفه های ارزان تری در مقایسه با بیت کوین است و ارزش بیت کوین کش های موجود در بازار در حال حاضر 5.76 میلیارد دلار برآورد می گردد.

5- بیت کوین اس وی

یکی دیگر از ارزهای دارای عملکرد مشابه بیت کوین که دارای پروتکل های امنیتی بیشتری در مقایسه با بیت کوین کش است و به همین دلیل نیز هزینه استخراج بالاتری دارد. ارزش بیت کوین اس وی های موجود در بازار در حال حاضر 5.51 میلیارد دلار برآورد می گردد.

6- تتر

یک ارز دیجیتالی که به گونه ای توسعه داده شده است که دارای ثبات قیمتی بیشتری باشد. این ارز متکی به دلار کانادا، روپیه هند و یورو بودهو ارزش تترهای موجود در بازار در حال حاضر 4.11 میلیارد دلار برآورد می گردد.

7- لایت کوین

در سال 2011 و با تکیه بر چارچوب های استاندارد بیت کوین طراحی و عرضه شد. سرعت انتقال و میزان استخراج ارز دو عامل متمایز لایت کوین از بیت کوین هستند. ارزش لایت کوین های موجود در بازار در حال حاضر 3.57 میلیارد دلار برآورد می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 907

به "باارزش ترین ارزهای دیجیتالی کدام اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باارزش ترین ارزهای دیجیتالی کدام اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید