این روزها در خانه حادثه ایجاد نکنیم

به گزارش سفر به آنتالیا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: انجام کارهایی مثل نجاری، نقاشی ساختمان، برق کشی و.. نیازمند تجربه و تخصص است و از شهروندانی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند و این روز ها در خانه هستند تقاضا می کنیم انجام این دسته از کارهای عقب افتاده خود را به آینده موکول نمایند تا بتوانند بعد از برطرف خطر بیماری کووید19 از افراد متخصص یاری بگیرند.

این روزها در خانه حادثه ایجاد نکنیم

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: این روزها مسئولیت اجتماعی همه شهروندان حکم می نماید که برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 یا همان کرونا در خانه بمانیم تا چرخه ابتلای این ویروس قطع گردد. خوشبختانه آن طور که پیداست و کارشناسان اعلام می نمایند بسیاری از شهروندان این روزها در خانه مانده اند و رفت و آمدهای خود را به حداقل کاهش داده اند.

وی ادامه داد: اما همین اتفاق باعث شده که بعضی از شهروندان طی مدت زمانی که در خانه هستند کارهای عقب افتاده ای مثل تعمیرات وسایل منزل، نقاشی ساختمان، نجاری و.. خانه خود را انجام بدهند چرا که بر اساس توصیه ها برخورد دیگر افراد باید در کمترین حالت ممکن باشد و فقط در موارد ضروری اتفاق بیفتد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: این اقدامات نیازمند رعایت اصول ایمنی است و گاهی هم نیازمند تخصص و تجربه است.

ملکی با بیان اینکه در صورتی که افراد در انجام کاری تخصص و تجربه کافی را نداشته باشند ریسک وقوع حادثه بیشتر می گردد گفت: برای مثال رنگ یک ماده قابل اشتعال است و اگر فردی بدون رعایت ایمنی دیوارهای خانه خود را رنگ بزند به سادگی ممکن است حادثه ای را رقم بزند. این توصیه برای تعمیرات وسایل برقی، برق کشی در ساختمان و ... نیز صدق می نماید و افرادی که در زمینه ها تخصصی ندارند نباید اقدامی در آن خصوص انجام بدهند.

ملکی با بیان اینکه حتی گاهی بعضی از شهروندان در زمینه انجام این اقدامات بچه ها خود را هم همراه می نمایند گفت: این موضوع که بعضی از والدین در انجام کارها از فرزندان خود یاری می گیرند اقدامی بسیار مناسب است اما والدین باید بدانند که یاری دریافت از فرزندان در حین انجام بعضی از اقدامات مثل انجام برق کشی، نجاری و ... علاوه بر اینکه ممکنه است حادثه ای ایجاد کند، می تواند به فرزندانشان نیز آسیب برساند.

وی ادامه داد: بنابراین از شهروندان درخواست می کنیم که ایمنی لازم را در این خصوص رعایت نمایند چرا که انجام کارهایی مثل نجاری، نقاشی ساختمان، برق کشی و ... نیازمند تجربه و تخصص است و از شهروندانی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند و این روزها در خانه هستند تقاضا می کنیم انجام این دسته از کارهای عقب افتاده خود را به آینده موکول نمایند تا بتوانند بعد از برطرف خطر بیماری کووید19 در زمان مناسب از افراد متخصص یاری بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 801

به "این روزها در خانه حادثه ایجاد نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این روزها در خانه حادثه ایجاد نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید