دونده رکورددار ایران: وعده می دهند اما حمایت نمی نمایند، نمی خواهم از سکوتم سوء استفاده نمایند!

به گزارش سفر به آنتالیا، مهدی پیرجهان از عدم حمایت مسئولان دو و میدانی انتقاد کرد و گفت: همه وعده و وعید می دهند اما کسی حمایتم نمی کند.

دونده رکورددار ایران: وعده می دهند اما حمایت نمی نمایند، نمی خواهم از سکوتم سوء استفاده نمایند!

به گزارش سفر به آنتالیا، مهدی پیرجهان، قهرمان دوی 400 متر بامانع ایران و متولد سال 1378 است. او که در سومین سال فعالیت خود در دو و میدانی به یکی از امیدهای ایران برای حضور قدرتمند در مسابقات مختلف تبدیل شده، این روزها به دنبال کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است تا فرصت حضور در یکی از بزرگترین میدان های ورزشی جهان را به دست بیاورد.

پیرجهان که به گفته خودش همواره سعی نموده از حواشی دور باشد این بار لب به انتقادگگردد و از حمایت نشدن برای بهبود عملکرد و کسب سهمیه المپیک گله کرد. او در خصوص عدم حمایت مسئولان دو و میدانی به سفر به آنتالیا گفت: همه مسئولان وعده و وعید می دهند اما کسی حمایت نمی کند. تا الان هم با هزینه شخصی تا اینجام آمدم و حمایت خاصی از من صورت نگرفته است. برخی از مسئولان وعده حمایت می دهند اما هیچ چیزی ندیدم. فدراسیون دو و میدانی هم من را به اردوی خاصی نفرستاده و از این نظر حمایتم نمی کند. تنها یک دوره به مدت 20 روز من را به اردوی بوشهر فرستاد که آن هم با حرف و حدیث های زیادی همراه بود.

او در این مورد اضافه کرد: بعد از آقای حدادی و تفتیان بهترین شانس ایران برای حضور در المپیک هستم به همین دلیل امیدوارم حمایتم نمایند تا با خیال راحت ورودی لازم را کسب کنم.

پیرجهان در پاسخ به این سوال که کیهانی رئیس فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک خیلی به شما امیدوار است، با این وجود حمایتتان نمی کند؟ گفت: آقای کیهانی لطف دارد اما امیدوارم حرفش همراه با سند باشد و واقعا حمایت کند. حرف را همه می زنند اما حمایت در صورتی اتفاق میفتد که یک ورزشکار با ذهن آرام کار کند.

او در ادامه اعلام کرد: فدراسیون ما را به مسابقات می فرستد اما به مسابقات سطح بالایی مثل مسابقات اروپایی اعزام نمی کند و من هم با هزینه شخصی نمی توانم شرکت کنم. هنوز 20 ساله نشده ام اما رنکینگ چهارم آسیا در بخش بزرگسالان را دارم و در سطح بزرگسالان مسابقه می دهم. در مسابقات هند هم به عنوان برترین ورزشکار مرد انتخاب شدم که افتخاری برای ایران است. در این شرایط انتظار دارم که با حمایت مسئولان به مسابقات سطح یک جهان اعزام شوم تا خود را ارزیابی کنم.

یک میلیون و نیم پاداش هفت بار جابه جایی رکورد ملی!

پیرجهان در خصوص جابه جایی رکورد ملی و حمایت فدراسیون گفت: در 10 ماه، هفت بار رکورد ملی را جابه جا کردم اما تنها پاداشی که گرفتم، یک میلیون و نیم بود که آقای کیهانی به من و همین مقدار را به مربی ام داد.

او در ادامه اضافه کرد: قابل مقایسه با حدادی نیستم اما نسبت به تفتیان رنکینگم بهتر است و انتظار حمایت دارم. تا الان هیچ حرفی نزده ام و علیه کسی مصاحبه نکردم اما دوست ندارم از این حرف نزدن سوء استفاده گردد.

سهمیه المپیک را می گیرم چون به خودم اعتقاد دارم

پیرجهان در پاسخ به این سوال که در این شرایط آیا سهمیه المپیک می گیری؟ گفت: مطمئن هستم سهمیه می گیرم چون به خودم اعتقاد دارم. من در یک سال، بیش از یک ثانیه رکوردم را بهتر کردم که این برای دونده سرعت کم پیش می آید.

او در خصوص احتمال حضور در مسابقات جهانی قطر گفت: فعلا بدون محاسبه رکورد جدیدم در صندلی 36 رنکینگ جهانی قراردارم و کسانی که رنکینگ زیر 40 داشته باشند، بدون کسب سهمیه می توانند در مسابقات جهانی و المپیک شرکت نمایند. بنابراین تا آدینه که ورودی مسابقات جهانی بسته می گردد اگر رنکینگم زیر 40 باشد، می توانم در این مسابقات حضور داشته باشم. علاوه براین اگر همین رنکینگ را تا المپیک حفظ کنم بدون کسب ورودی مورد احتیاج به المپیک راه پیدا می کنم.

پیرجهان که در ماده 400 متر با مانع مسابقات بین المللی هند به طلا دست یافت، در این مورد گفت: این مسابقات در سطح بین المللی بود که ایران هم شرکت کرد. سطح مسابقات خیلی بالا بود اما دوندگان 400 متر با مانع جهت آمادگی سازی خود قبل از مسابقات جهانی قطر، در اردوی چک به سر می بردند و در هند حضور نداشتند با این حال کوشش کردم تا با ثبت رکورد خوب، مسافر مسابقات جهانی شوم.

او در این مورد اضافه کرد: شرایطی پیش آمد که پیروز به کسب ورودی مسابقات جهانی نشدم. آب و هوا خیلی روی کارمان تاثیر داشت چون مستقیم به هند رفتیم و قبلش اردوی خاصی نداشتیم تا در شرایط مشابه قرار بگیریم. علاوه بر این غذای آنها هم به مزاج ما سازگار نبود و در مجموع شرایط باعث شد که ورودی نگیرم. با این حال برای هفتمین بار رکورد ملی را جابه جا کردم و امیدوارم این رکورد شکنی ادامه داشته باشد تا به المپیک توکیو برسم.

قهرمان دونده 400 متر با مانع ایران در پاسخ به این سوال که انتظارت از رئیس آینده فدراسیون چیست؟ اعلام کرد: همه ورزشکاران سعی می نمایند بهترین عملکرد خود را در ماه های مانده تا المپیک ارائه دهند چون حضور در المپیک آرزوی هر ورزشکاری است. امیدوارم رئیس جدید نه تنها از من بلکه از همه ورزشکارانی که کوشش می نمایند، حمایت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 313

به "دونده رکورددار ایران: وعده می دهند اما حمایت نمی نمایند، نمی خواهم از سکوتم سوء استفاده نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونده رکورددار ایران: وعده می دهند اما حمایت نمی نمایند، نمی خواهم از سکوتم سوء استفاده نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید