امکان راه اندازی اورژانس خصوصی 115 ، 400 دستگاه آمبولانس همچنان در گمرک

به گزارش سفر به آنتالیا، سرپرست سازمان اورژانس کشور نحوه خرید خدمت از بخش خصوصی را در حوزه خدمات اورژانس 115 تشریح کرد و گفت: از 700 آمبولانسی که در گمرک مانده است، مشکل 300 آمبولانس حل گردیده، اما مشکل 400 آمبولانس همچنان پابرجاست.

امکان راه اندازی اورژانس خصوصی 115 ، 400 دستگاه آمبولانس همچنان در گمرک

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت وگو با سفر به آنتالیا، با بیان اینکه یکی از برنامه های سازمان اورژانس کشور برای توسعه خدمات، خرید خدمت از بخش خصوصی است، گفت: بر این اساس اگر سرمایه گذاری باشد که بتواند تعداد قابل توجهی آمبولانس بیاورد، می توانیم از او خرید خدمت کنیم. به این صورت که یا از آنها خرید خدمت کنیم یا آمبولانس هایش را اجاره کنیم.

وی اضافه نمود: در عین حال نوع دیگری از همکاری مان می تواند به این شکل باشد که به بخش خصوصی اجازه راه اندازی یک اورژانس 115 خصوصی را برای کسانی که مایلند پول پرداخت نمایند، داشته باشیم. البته در این صورت همه اقدامات شان باید تحت نظارت دیسپچ سازمان اورژانس کشور باشد و بدون نظارت دیسپچ و نرم افزار سازمان اورژانس، نمی توانند کار نمایند.

کولیوند درباره وضعیت ناوگان آمبولانس اورژانس کشور، گفت: احتیاج اورژاس به آمبولانس بر اساس توسعه هایی است که در این حوزه اتفاق می افتد. در حال حاضر با توجه به افزایش ناوگانی که داشته ایم و با اضافه شدن 700 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور در آینده نزدیک، تقریبا می توانیم بگوییم که وضعیت مان مناسب است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تاکید نمود: به هر حال ما باید به طور مرتب ناوگان مان را نوسازی و بازسازی کنیم. در عین حال از آنجایی که توسعه پایگاه های اورژانس روستایی را هم در دستور کارمان قرار داده ایم، بر اساس جانمایی های انجام گردیده برای این مناطق هم باید از نظر تامین تجهیزات، آمبولانس ، نیروی انسانی موارد لازم را تهیه کنیم.

کولیوند همچنین اظهار کرد: در حال حاضر چهار شرکت خصوصی با سازمان اورژانس کشور در حال مذاکره اند و نحوه همکاری مان را باهم هماهنگ می کنیم.

وی درباره وضعیت 700 دستگاه آمبولانس جدیدی که در گمرک مانده بودند نیز گفت: از 700 آمبولانسی که در گمرک مانده است، مشکل 300 آمبولانس حل گردیده، اما مشکل 400 آمبولانس همچنان پابرجاست. نمی دانم بویژه در شرایط حال حاضر چرا کالایی چون موبایل را آزاد می نمایند، اما برای آزاد شدن آمبولانس های اورژانس مانع ایجاد می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 49

به "امکان راه اندازی اورژانس خصوصی 115 ، 400 دستگاه آمبولانس همچنان در گمرک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان راه اندازی اورژانس خصوصی 115 ، 400 دستگاه آمبولانس همچنان در گمرک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید