اظهاراتی ضد مهاجرتی کامالا هریس

به گزارش سفر به آنتالیا، معاون رئیس جمهور آمریکا در سفر به آمریکای لاتین، اظهاراتی ضد مهاجرتی دونالد ترامپ را به گونه ای دیگر بیان نموده و از مهاجرین خواست تا به ایالات متحده مهاجرت نکنند.

اظهاراتی ضد مهاجرتی کامالا هریس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا که به مکزیک و گواتمالا سفر نموده، مسئله پناهجویان و مهاجرت را در اولویت حرف ها و برنامه هایش قرار داد و در سخنانی خطاب به مردم گواتمالا و دیگر ساکنان آمریکای لاتین هشدار داد اگر قدم به خاک آمریکا بگذارند، بازگردانده خواهند شد.

هریس در سفر به گواتمالا و در جریان ملاقات رسمی خود با آلخاندرو خیاماتی رئیس جمهوری این کشور صراحتاً خطاب به مهاجرانی که بیشتر آن ها از کشور های آمریکای مرکزی راهی آمریکا می شوند هشدار داد که به این کشور پا نگذارند.

این درحالی است که ادعا می گردد دولت بایدن تمهیدات فیزیکی مرزی از جمله دیوار مرزی که در دوران رئیس جمهوری قبلی آمریکا اعمال شده بود را بطور کامل کنار گذارده است.

یکی از مسائل مهم آمریکا در سال های اخیر و بویژه در زمان دولت ترامپ، افزایس سیل مهاجرت از مرز های جنوبی به داخل این کشور بوده است. برخورد غیر انسانی دولت آمریکا با مردمان فقیر بعضی کشور های آمریکا لاتین مدت ها به یکی از سوژه های مهم خبری دنیا تبدیل شده بود.

دولت بایدن اگرچه بعضی موانع فیزیکی در راستا مهاجرت به آمریکا در مرز های جنوبی را برچیده، اما به نظر نمی رسد این اقدام، به معنای نرمش دولت نو واشنگتن در برابر مهاجران باشد.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن هم اکنون تحت فشار منتقدان از حزب جمهوریخواه و بعلاوه بعضی از میانه رو های حزب دموکرات روبرو است. منتقدان می گویند در حالی که آمریکا با موج مهاجران غیر قانونی از کشور های آمریکای مرکزی دست به گریبان است، بایدن سیاست های مرزی دولت قبلی آمریکا را کنار گذارده است.

این گزارش می افزاید که کامالا هریس در جریان ملاقات خود با رئیس جمهوری گواتمالا برای برطرف این معضل، ریشه چنین مهاجرت هایی را فساد در کشور گواتمالا اسم کرد و گفت: ما (آمریکا) به ریشه فساد در هرکجایی که باشد خواهیم پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1742

به "اظهاراتی ضد مهاجرتی کامالا هریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهاراتی ضد مهاجرتی کامالا هریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید