احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و ریسک بارش های سنگین در انتها سال

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و همچنین ریسک بارش های سنگین در خاتمه سال ابراز نگرانی کرد و از مجموعه آب و فاضلاب و خدمات شهری خواست که در قالب کارگروه مشترک مدیریت بحران، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را در اسفند ماه انجام دهند.

احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و ریسک بارش های سنگین در انتها سال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، سید آرش حسینی میلانی در جلسه هماهنگی شهرداری تهران با شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با تصویب شورای شهر و همکاری شهرداری، شرکت آب و فاضلاب احداث 27 مخزن اضطراری را سال جاری در دستورکار دارد البته اجرای این مخازن اضطراری با توجه به هدف گذاری اجرا شده باید شتاب بیشتری به خود می گرفت. بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب، مسائل بیرونی به ویژه تامین ورق و مواد اولیه نقش اصلی را در این باره ایفا می نمایند.

وی ادامه داد: مدیریت شهری به تعهدات خود در این موضوع عمل نموده و یاری های خود را انجام داده است. منابع اقتصادی مصوب شورا نیز در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان تهران بوده است. با این حال، امیدواریم در سال آینده در این موضوع تسریع صورت بگیرد.

این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با طرح این سوال که در فرایند اجرا چقدر بروکراسی وجود دارد؟ گفت: باید فرآیندهای بوروکراتیک را کاهش داده، در زمان صرفه جویی نموده و هماهنگی بیشتری میان دستگاه های مسئول ایجاد گردد تا بتوان در این زمینه کار را سریعتر پیش برد.

در این جلسه موضوع برطرف مسائل فاضلاب مجتمع های مسکونی منطقه 22 مطرح و حسینی میلانی بر اقدام فوری جهت برطرف مشکل تاکید نمود و ادامه داد: در این رابطه مقرر شد شرکت آب و فاضلاب به صورت ویژه یک برنامه عملیاتی را با همکاری شهرداری اجرا کند.

وی از احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و همچنین ریسک بارش های سنگین در انتها سال ابراز نگرانی کرد و از مجموعه آب و فاضلاب و خدمات شهری خواست که در قالب کارگروه مشترک مدیریت بحران، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را در اسفند ماه انجام دهند.

میلانی تاکید نمود: اکنون هماهنگی و همکاری خوبی میان مجموعه مدیریت شهری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران وجود دارد. در این راستا، لازم است که اقدامات مشترکی که اجرا شده، برای افکارعمومی در سطح مناسبی تشریح گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1525

به "احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و ریسک بارش های سنگین در انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و ریسک بارش های سنگین در انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید